1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yönetimin Gözden Geçirmesi Prosüdürü

Konusu 'Prosedürler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 7 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    1. AMAÇ :
    Bu prosedürün amacı yönetim tarafından Kalite, Çevre, İSG Yönetim Sisteminin değerlendirilmesi için yapılacak faaliyeti anlatmaktır.
    2. KAPSAM :Bu prosedür, yönetimin gözden geçirmesi toplantılarını, toplantıların gündemini ve kayıtların tutulmasını kapsar.
    3. SORUMLULUK:
    3.1. Genel Müdür: Toplantıya başkanlık yapar, kalite, çevre,isg hedeflerini belirler, sistemin genel işleyişini izler.
    3.2. Kalite, Çevre, İSG Yönetim Sorumlusu: Toplantıda raportörlük yapar. Prosedürün genel işleyişinden sorumludur.
    3.3. Toplantıya Katılan Diğer Birim Sorumluları: Alınan kararları uygulamak ve elemanlarına uygulatmaktan sorumludur.
    4. UYGULAMA:
    4.1. Toplantı Sıklığı: Yönetimin Kalite, Çevre, İSG Sistemini Gözden Geçirmesi Toplantısı, yılda 2 kere olmak üzere periyodik olarak Haziran ve Aralık aylarında Kalite Yönetim, İş Sağlığı ve Güvenliği ve Çevre Yönetim Sistemleri kapsamında gerçekleştirilir. Katılımcılardan gelen talep üzerine bu periyot sıklaştırılabilir.
    4.2. Toplantıya Katılanlar
    Toplantıya aşağıdaki kişiler katılırlar:
    - Genel Müdür, Genel Koordinatör, Kalite, Çevre, İSG Yönetim Sorumlusu, Muhasebe ve Finans Müdürü, İhale Departmanı Sorumlusu, Şantiyeler Müdürü, Proje Müdürü, Makine ve İkmal Müdürü, Satınalma Sorumlusu
    - Genel Müdürün katılmasını uygun gördüğü kişiler gerektiği durumlarda Yönetimin Gözden Geçirmesi Toplantısına katılabilirler.
    4.3. Toplantı tarihi Kalite, Çevre, İSG Yönetim Sorumlusu tarafından Genel Müdür ile görüşülerek belirlenir. Toplantı tarihi ve gündemi Kalite, Çevre, İSG Yönetim Sorumlusu tarafından katılımcılara bildirilir. Yönetimin gözden geçirmesi toplantısı Genel Müdür başkanlığında yapılır.
    4.4. Gündem Maddeleri
    4.4.1. Daha Önceki Toplantıda Alınan Kararların Gözden Geçirilmesi: Bir önceki toplantıda tutulan Toplantı Tutanağı Formu, Kalite, Çevre,İSG Hedefleri ve alınan kararlar incelenerek, alınan kararların yerine getirilip getirilmediğine bakılır. Alınan kararlara konu olan faaliyetlerin sorumluları tarafından gerekli bilgiler verilir ve açıklamalar yapılır. Yarım kalan hususlarla ilgili yeni termin belirlenerek sonuca bağlanması için karar alınır.
    4.4.2. Kalite hedeflerinin gözden geçirilmesi : Kalite Politikası esas alınarak kalite hedefleri incelenir, yenisi belirlenir. Gerek görülmesi durumunda Kalite Politikası ele alınarak değişiklik varsa karara bağlanır
    4.4.3. Tetkik Raporlarının İncelenmesi: Toplantı tarihinden önce gerçekleştirilmiş müşteri tetkiki, belgelendirme kuruluşu tarafından yapılmış tetkik var ise sonuçları incelenir. Toplantıdan önce gerçekleşmiş İç Kalite Tetkik var ise söz konusu tetkik ile ilgili Kuruluş İçi Kalite Tetkik Raporları gündeme getirilir. Raporlardan alınan sonuçlar değerlendirilir, hatalar için düzeltici faaliyetler, bunların sorumluları ve verilen işin termininde bitirilip bitirilmediği görüşülür. İç Tetkikler sonucu bulunan hataların kaynakları araştırılarak önlemler belirlenir.
    4.4.4. Yönetim Sistemlerinin İşleyişlerinin İncelenmesi: Kalite, Çevre, İSG Yönetim Sorumlusu genel olarak firmada kalite, çevre, İSG sistem işleyişi hakkında Firma Kalite Sistem Değerlendirme Raporu hazırlayarak Yönetimin gözden geçirmesi toplantısında yönetime sunar.
    4.4.5. Müşteri Memnuniyetinin Ölçümlenmesi ve Şikayetlerinin Değerlendirilmesi:

Ekli Dosyalar: