1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yönetmeliğin geçici maddelerine yine dava mı açıldı ?

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve erdal81 tarafından 8 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Ali Ustun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  danıştayın kararını okumadan hiç birşeyin cevabı verilemez.
  kaldıki geçici ikinci madde ile prin gün sayısnına göre sınıf atlamak farklı bişi ..

  Danıştay C o işin mesleğinde okumuşsa bile A nın işine bakamaz demiş oluyor bu iptalle..
  C --> A olamaz demiyor.. burayı karıştırmamak lazım..
  kaldıki C leri A yapan sadece yöentmelik değil. Kanun maddesi var dayandığı.. ;)
 2. mtkiymaz İSGforum Üyesi

  bir önceki yönetmelik içinde, kanunda dayanağı var deniliyordu ;) 6331 Madde 8 şöyleydi: ''..................Bakanlık iş güvenliği uzmanlarının ve işyeri hekimlerinin görevlendirilmsi konusunda sektörel alanda düzenleme yapabilir'' ifadesi yer almaktaydı
 3. Serkan Turgut İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  78873
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  arkadaşlar hepimiz şunu çok iyi biliyoruz ki bu yükseltme sınavları apar topar hazırlandı ve yapıldı. bunun sebebini de çok iyi biliyoruz 2014 yılında başlayacak uygulama için yeterli sayıda A-B uzman yok. şu da bir gerçek, bu karara karşı da dava mutlaka açılacaktır. burada süreç çok önemli. danıştayın tekrar bir durdurma kararı vermesi söz konusu olsa bile sınavda başarılı olanların haklarının baki kalacağını düşünüyorum. bu sadece benim düşüncem. ancak bundan sonra yapılacak sınavların iptal olabilmesi de muhtemel. sadece bir yorum..