1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yönetmeliklerde depolama istifleme ve raf düzeni nasıl olmalı

Konusu 'Çalışma Ortamı ve Ölçüm,Analizler' forumundadır ve seyhanseyhan tarafından 21 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. seyhanseyhan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Depo alanımızın isg ye uygun olması için bir çalışma planımız var. mevcut raf yapısını isg'ye uygun olarak yenilemek için öncelikle yönetmelik ve tüzüklere uygun olması gerekiyor. raf yapsında malzeme tutucu sistem kullanan var mı?(raf önü kafes,ağ sistemi vb.) varsa nasıl bir sistem kullanıyor ve yönetmeliğin bununla ilgili bir standardı var mı? Tecrübe ve bilgilerinizi paylaşmanız çok memnun eder.
  2. Ahmet-TURAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    101136
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Dostum şu an mobilden bağlanıyorum ama yarın sana cok ciddi dökümanlar göndericem bakarsın buraya
  3. seyhanseyhan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    çok teşekkür ederim. sabırsızlıkla bekliyorum.
  4. Ahmet-TURAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    101136
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kusura bakmayın biraz geç oldu ama unutmuştum :(

Ekli Dosyalar:

5. seyhanseyhan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim Ahmet Hocam, faydalı bilgiler var.
  6. Cansu Bekiroğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ahmet Bey , bilgiler çok yardımcı çok teşekkürler.

Arkadaşlar;
    Ekteki resimlere göre uygunsuzluklarla ilgili farklı görüşler için yorumlarınızı almak isterim.

Bir ambarda paletler üstüste dizilmiş insan geçişi yok fakat forklitle çalışma yapılıyor. ve yükseklik 6 m civarı.
    Bir ambarda ise raflı sistem var. hem forklift hem de yayalar aktif olarak kullanıyor. Yükseklik 7 m 'yi buluyor.

Ekli Dosyalar: