1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yönetmeliklerin yürürlük tarihleri

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve T.Ulus tarafından 27 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. T.Ulus İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel
  Arkadaşlar hepimiz 6331 sayılı kanunun geçici maddelerinin yürürlük tarihlerini biliyoruz. Ama yönetmeliklerin yürürlük tarihlerini biliyor muyuz? Çünkü bütün yönetmelikler yayınlandığı tarihte yürürlüğe girmiyor, en azından tüm maddeleri aynı tarihte yürürlüğe girmiyor.
  Örnek olarak:
  * Toz ölçümleri ne zaman zorunlu olacak?
  * Periyodik kontroller için mühendislerin bakanlığa bildirim zorunluluğu ne zaman başlıyor?
  * Asbest ölçümleri, bildirim yükümlülüğü ne zaman başlıyor? vs.
  İş Güvenliği Uzmanlarının bilmesi gereken bu tarihleri bir excel dosyası haline getirdim. Eksiklik ya da yanlış bir şey görürseniz düzeltmenizi rica ediyorum.
  Bu dosyanın hepimizin bir gün işine yarayacağını düşünüyorum.

  Ekli Dosyalar: