1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yönetmelikteki şu madde dikkatinizi çektimi?

Konusu 'Kimyasallar ile Çalışmada Emniyet' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 14 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    arkadaşlar dikkatimi çekti bir değerlendirirmisiniz.....
    acaba yanlış mı yazdılar?
    yönetmelik:ÇALIŞANLARIN PATLAYICI ORTAMLARIN TEHLİKELERİNDEN
    KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK

Yürütme
    MADDE 14 – (1) Bu Yönetmelik hükümlerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı yürütür.
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Evet dizgi hatası olmuş. "Bakanlığı yürütür" olacak.
  3. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bu madde benim haricimde koca memlekette bakanlık çalışanlarıda dahil kimsenin dikkatini çekmemeside tuhaf!
    o zaman ben derim ki denetimde 'bakan gelsin o denetlesin beni' hayır bu yönetmeliğe göre işyerinin denetlenmesinde iptal davası açsam kazanırım yani komiğiz ya harbi komik:)
    dedim acaba bendeki kopyamı hatalı resmi gazeteden açıp baktım ordada böyle yazıyor..
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor

Bakan yütütür dese bile buradan yola çıkıp bakan beni denetlesin demeniz komik olur :)

Yürütmenin başı Başbakandır dediğimiz de kimse gelip beni başkasan denetlesin anlamaz.

Bakan yürütür demişlerse ve gerçekten dizgi hatası yoksa bunu, bakan bu çalışmanın başıdır diye anlamak gerekir. Mahkemelik olursanız mahkemede böyle yorumlar.
  5. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    koray bey bakan yürütür demişlerse bakan yürütecek yada özel yetkilendirme yazısı verecek denetimler için teker teker. bürokside işler bu şekilde yürür.eğer yetkilendirme yazıları yoksa beni denetleyenlerin bizzat bakandan denetleme yetkileri yoktur.ayrıca o zaman bu yönetmelikte yetkilendirilecek kişi yada kurumlarında özellikleri yazmalı idi.bu şekilde bir anlaşmazlıkta bal gibi de haklı çıkarım ayrıca sizin uzmanlığınız mesleğiniz ne çok merak ettim maşallah her konuda uzmansınız bilim mi dersiniz hukuk mu dersiniz vız gelip tırıs gidiyor size. merak ettiğim bir şey daha var sizin gerçekliğiniz!
  6. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Benimle ilgili bilinmesini istediğim bilgiler profil sayfamda yazıyor. Daha özel bilgiler için özel mesaj kullanmanız gerekir.
  7. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    fazilet hanım neyi anlayamadınız merak ettim.yoksa koray bey in fake hesabımısınız:)
  8. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor

Yok artık... :)
  9. Ahmet A. İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    57070
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Teknik Öğretmen
    Fatma Hanım; yönetmeliklerin tamamında yürürlük maddesi aynı ."......bakanı yürütür." der. Sanırım dikkatinizden kaçmıştır.
  10. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Hiç bir yanlışlık yok.
    Diğer yönetmeliklerede bakabilirsiniz.
    Kurum adı yazılmaz, makam adı adı yazılır.
  11. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor

Bu durumda Fatma hanım'ın "ben derim ki denetimde 'bakan gelsin o denetlesin beni' hayır bu yönetmeliğe göre işyerinin denetlenmesinde iptal davası açsam kazanırım yani komiğiz ya harbi komik" tezinin kendisi komik olmuş oluyor. Bir internet efsanesi daha çöktü :)
  12. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    lafınızı nereye koysakki koray bey :)demekki rüzgar nerden eserse oraya savruluyorsunuz.ayrıca bakan kelimesi kişi yi ifade eder kurumu değil. kurum olması için bakanlığı demesi gerekir.oturup türkçe dersimi vereyim şimdi:)neyse başka yönetmeliklerde de varsa dikkatimden kaçan yanlış yazılmış demekki. ayrıca internette efsane olduğumun farkında değildim çöktükmü çökmedikmi ne olduk bilemem de iltifatınız için teşekkürler...
  13. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    iyi ama ben şöyle de demişim;

[/quote]

Bakan yürütür diyince bakanın bizzat yapması gerekmez. Bakan bu işi kendi adına takip edecek kişi yada kişiler atar. Oturup hukuk dersi mi vereyim şimdi :)
  14. isgcevmuh İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Beni bakan demetlesin deme hakkına herzaman sahipsin sonra sını ii düşün