1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yük asansörü kenar boşlukları için önlem?

Konusu 'Denetim Fotoğrafları,Önlem ve Tavsiyeler' forumundadır ve uzmanist tarafından 16 Eylül 2014 başlatılmıştır.

 1. uzmanist İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  10670
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba Arkadaşlar,

  Çalışmış olduğum bir firmada caraskal ile oluşturulmuş bir yük asansörünün kenar boşlukları için ne tür bir önlem almam konusunda kararsız kaldım.Korkuluk yaptırmak istedim ancak sürekli malzeme nidirilmesi ve kaldırılması olduğu için pratikte uygulanamıyor.Acaba zincirden bir korkuluk yaptırsak yeterli olur mu. En azından takıp çıkarması kolay olur.Resim ekte. Tavsiyelerinizi bekliyorum :) 20140904_141909.jpg
 2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

  • Site Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  118179
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
  Zincir gerdir. Uyari levhası astir. Is yaparken zincir kancadan cikartilir is bitiminde takilir. Pratik cozumu budur. Caraskal olmayip otomatik olsaydi swicth sistemli kapi gerekirdi.