1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yük asansörü risk analizi

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve uzmanist tarafından 30 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. uzmanist İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  10670
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba arkadaşlar.

  Yük asansörü ile ilgili hazırlamış olduğum risk analizini paylaşıyorum. Malum son zamanlarda yük asansöründen dolayı meydana gelen kazalar gündemde. Eklemek istediğiniz, tavsiye edeceğiniz hususları paylaşırsanız sevinirim.

  Ekli Dosyalar:

 2. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  100394
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu/NEVŞEHİR
  TV lerde izlediğimiz son bir kaç kazada duyduğumuz noktalar vardı:
  1. Çok yüksek katlı binalarda bulunan yük asansörleri için (asansörün hareket hattından kısmen ya da tamamen çıkması.... durumunda) paraşütlü fren sistemi.
  2. En üst katta asansörün (arıza durumunda durdurulamazsa) durmasını sağlayan takoz tipi hareket engelleyiciler ya da elektrik hattı ile bağlantısını kesen sistem olmalı.
  3. Asansör çalıştığı sürece, mutlaka asansörde kabin görevlisinin olması.
  4. Arıza durumunda sesli ve ışıklı uyarı sisteminin bulunması.
  5. Gece çalışmaları için asansörde kaliteli aydınlatma ekipmanları olmalı.
  6. Hatta ve hatta hava yastığı türünde bir emniyet sistemi düşünülebilir (bunu ben uydurdum).
  gibi....
 3. tkalemci İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  arkadaşlar merhaba;
  çalıştığım şirkette asansör kuyusunda elektrik tadilatı yaptıracağız. elektrik firması ile isg sözleşmesi imzalayacağız. sözleşmeye koyacağım örnek maddeler yazarsanız sevinirim. herkese şimdiden teşekkürler.