1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yükleme rampalarında iş güvenliği hak.

Konusu 'Yüksekte Çalışmalar ve Emniyet' forumundadır ve Fatih Ülker tarafından 3 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhaba Arkadaşlar
    Ağırlıklı olarak Gıda ve Lojistik firmalarının kullanmış olduğu Yükleme rampalarında düşmelere karşı ne gibi önlemler alınacağı ile ilgili olarak öneri ve düşüncelerinizi bekliyorum.
    Ek de söz konusu rampa örneğini de bulabilirsiniz.

Saygılarımla.

Ekli Dosyalar:

2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    @Fatih Ülker bey ben aşağıdaki uygulamayı yaptırmıştım yükleme bitince zincir bariyerini çekiyorlardı yine,levha ve yere işaretde çizilebilir..

20131024_153420.jpg 20131024_153457.jpg
  3. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  4. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Takılır çıkarılır bir korkulukta olur pratik birşey olursa ama müfettişler bunu da kabul ediyorlar düşmeyi engellediğini düşünüyorlar zincirin öyle bir rapor denk geldi ;)
  5. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bende işletmelerimiz için kullanmayı düşünüyorum ama malum müfettişlerin düşünceleri de bir yana önemli oluyor. Korkuluk olayı bizim sektör için uygulanamıyor çünkü mesai saatleri içinde platform boş olmuyor. Sürekli faaliyet söz konusu.
    Ama 1 değilde 30 cm aralıklı ( zincirler arası yükseklik farkının 30 cm olduğu ) 2 zincirin düşmelere karşı daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.
  6. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Zincire takılıp daha çok düşerler bende de böyle bir depo var hiç kullanma daha iyi bence karar senin ;)
  7. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    O yüzden 2 tane diye düşünmüştüm. Ama dediğim gibi mesai saatleri içinde sürekli açık olacağı sadece mesai bitimi takılacağı için sıkıntı doğuracağını düşünmüyorum. Birazda müfettişlerin gönülleri olsun diye yapılan bir uygulama olacak
  8. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Müfettişler okey der gördüğüm bir tutanakta okey dediklerini biliyorum