1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yüksek desibel gürültülü ortamlarda haberleşme hk.

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve zamzam23 tarafından 24 Nisan 2019 başlatılmıştır.

 1. zamzam23 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Selamlar,
  Yüksek desibel gürültülü bir çalışma ortamımız var. İSG açısından kulak tıkacı ya da tepe kulaklık kullanmak zorunlu. Haliyle bu ortamda iki kişinin birbirini duyması çok çok zor. Buna çözüm olabilecek, hem kulaklarımızı sesten koruyacak hem de rahat haberleşmemizi sağlayacak bir çözüm arıyoruz. Öneriniz var mıdır?
 2. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  1231
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Özel Şirket
  Kulaklığın üzerinde frekans yazar. Ortam gürültü ölçümü yapıp uygun frekans da kulaklık alırsan konuşma sesini duyabilirsin ancak diğer yüksek sesleri, vb. etkileri duyamazsın. Muhtemelen sadece dB'ye bakılıp alınmış bir kulaklık olabilir.
 3. HİLAL GÜNEY İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  11111
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  merhabalar,
  Biz yüksek ses seviyesinde iletişimli kulaklıklardan kullanıyoruz, herhangi bir problem yaşamadık. hatta kulaklık kullanımını red eden personel bile mecburen kullanmak zorunda kaldı.
  upload_2019-5-13_11-47-11.png