1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yüksek lisans ile b sınıfı uzmanlık sınavı hakkında

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Emrah Karaduman tarafından 10 Nisan 2018 başlatılmıştır.

?

sınavına yüksek lisans mezunu olarak doğrudan eğitim kurusuna gitmeden staj yapmadan girebilir miyim

1. Girebilirsin

oy sayısı 8
    80,0%
  2. Giremezsin

oy sayısı 2
    20,0%
  1. Emrah Karaduman İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar merhaba, ben Mimarlık mezunuyum ve İSG alanında şubat ayında tezsiz yüksek lisans mezunu oldum. Aralık 2018'de yapılacak B sınıfı uzmanlık sınavına girmek istiyorum ancak daha önce C sınıfı belgesini almadım ve temel eğitim staj vs bir şey yapmadım. Sizlere sorum şu olacak;
    - Aralık sınavına yüksek lisans mezunu olarak doğrudan eğitim kurusuna gitmeden staj yapmadan girebilir miyim ? Yoksa onlara da katılmalı mıyım ?

Saygımlarımla
  2. okan uğur İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    146188
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    BMC
    Direk sınava girebiliyorsun. Başka bir eğitime gerek yok.
  3. Emrah Karaduman İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Teşekkürler
  4. Gülay Kudret Birdal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    S. S. Dilovası Hurdacılar ve Ambalaj Atıkları Toplama Ayırma İşletme Kooperatifi
    1 dönem yüksek lisans yapan üniversiteler var mı?
  5. okan uğur İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    146188
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    BMC
    B sınıfı olabilmek için bir yıllık yüksek lisans programları yeterli oluyor.
  6. Nurhak Erdağ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    251641
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    En kısa rumeli üniversitesinde yapılıyor. Yaz dönemi de açtılar ocak ayında başlayıp eylülde bitiyormuş. şimdi de tamamı uzaktan eğitim açılıyormuş.
  7. Gülay Kudret Birdal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    S. S. Dilovası Hurdacılar ve Ambalaj Atıkları Toplama Ayırma İşletme Kooperatifi
    2019 da C lerin tehlike sınıf işyerlerine bakma durumu acaba sona erecek mi?
    İşsiz kalıcaz :(
  8. böyle birşeyin ihtimali yok hocam uzatırlar
  9. Gülay Kudret Birdal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Aşırı stres yapıyorum, tam zamanlı çalışıyorum bir firmada, eğer durum gerçekleşirse işsizlik demek benim için. Zaten iş yok, olanlar işten çıkarılıyor, bir de bu durum çıkacak.
  10. inşallah uzar hocam rahatla lutfen