1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yüksek lisans tez konusu önerileri

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Nilcan Parlak Sütcü tarafından 27 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  48011
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Merhaba arkadaşlar,

  Kendi alanımda (çevre mühendisliği) tezli yüksek lisans yapıyorum. Tez konusu olarak İSG ile ilgili bir konu seçmek istiyorum. Hocama öneri olarak mevzuat değişiklikleri ve yeni mevzuatın getirdikleri ile risk analiz metodlarının kıyaslanmasını verdim. Bunun yanında bir de örnek risk analizi yapmam gerekecek tabi. Örnek analizi de en çok tercih edilen metotları kullanarak bir kaç şekilde sunabilirim diye düşünüyorum.

  Sizlerden de bana konu önermenizi ve literatür çalışması olarak kullanabileceğim makale vb dokümanlar konusunda da yönlendirmelerinizi rica ediyorum.

  Şimdiden teşekkürler.
 2. H.İbrahim İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  27333
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Nilcan Hanım, bende yuksek lısans öğrencısıyım ve benım de tez önerım buyuk ıhtımalle İsg ile olacak. www.sciencedirect.com dan ilgili çalışmayı gerçekleştirebilirsiniz, ancak bu siteye girebilmek için bir üniversitenin ve lısansını almıs kısıyı kullanmanız gerekecek.
  İyi Çalışmalar..
 3. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  48011
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Teşekkürler İbrahim Bey. Siz de teze geçtiğinizde çalışmalarınızı paylaşırsanız sevinirim. Belirttiğiniz web sitesini daha önce üniversite kütüphanesinden kullanmıştım, baya dokümana ulaşmıştım. Tekrar kampüse gitmem gerekecek anlaşılan :D
 4. H.İbrahim İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  27333
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Hangi üniv. desiniz, her seferinde oraya gitmeniz gerek yok...