1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yüksek lisans yapılabilen üniversiteler

Konusu 'Eğitici Kurum ve Kuruluşlar' forumundadır ve isgforum tarafından 24 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Kürşat bey haklı,
    Çoğu yeni A-B sınıfı uzman arkadaşım internetteki İş Arama sitelerine CV'lerini gönderdi ve başvurular yaptı.Ancak dönüş yok.OSGB'lere bireysel başvuruları da oldu. OSGB'lerin önerdikleri komik maaş tekliflerine gülüp geçtiler.Bu arkadaşlar ciddi meslek tecrübesi, TS18001 İSG yönetim sistemi sertifikalı mühendis arkadaşlar. Allah'tan bu işe kanıp da işlerinden ayrılmadılar.
  2. omer umut mutlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50835
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben dusunuyorum da hic indirim yapmiyolar hatta sen dusunuyosan bana ulasabilirsin biz su anda 4 kisiyiz baskasi varsa katilabilir ayrica belirtelim agustoss sinavina yetisebilirsiniz eger yeniyuzyilda yaparsiniz adamlar nasil bi yuksek lisans yapiyolarsa ve 11.000 fiyati arkadaslar ilgilenenler bana ulassin buradan birlikte yazilabiliriz gerci kursat beyin konustuklarindan sonra hala tereddutteyim
  3. omer umut mutlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50835
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    @Kürşat Olcay Kilim valla cok guzel konusuyorsunuz sizin gibi tecrubeli birinden gorus almak cok guzel bir duygu bu sitenin guzelligide sizin gibi degerli uyelerle birlikte olmamiz hani daha iyi karar vermeme sebep oluyorsunuz konustuklarinizdan cok tecrubeli bir insan oldugunuz belli oluyor zaten butun gorusleriniz icin cok tesekkur ederim inanin hala o kadar kararsiz kaldimki yani aslinda bakarsaniz ben c sinifi uzmanim su anda ve simdiden zaten 2.500 tl para harcadim bu isede koyuldum ve yapmakta istiyorum fakat hukumetin bu konuda izledigi politika hepmiz gibi benide uzuyor hani ne oldugunu bilmedigim bir gelecek varmi yokmu hakki verilmeyen bir meslek icin yuksek lisans yapmak istiyorum sadece bu olanlar beni gercekten etkiliyor fakat ben bu meslegi ciddiye aliyorum ve daha fazla deger verilmesi gerektigine inandigim icin ve en iyisini yapmak icin yuksek lisansini yapmak istiyorum yarin obur gun bu meslegin gerekli odalari kuruldugu zaman oralarda gercekten bilgimle bulunup olan hukumet ile meslegi temsil etmek isteyenlerdenim sadece kagit uzerinde degil gercekten is sagligi guvenliginin onemli oldugu gunleri gormek istiyorum bunun icin bizde mucadele edecegiz fakat o gunleri gorurmuyuz bilemem yasim 26 belki bundan bi 20 sene sonra gercekten bu dediklerim gerceklesebilir...
  4. Aykut ÇEVİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    85912
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Arkadaşlar,

Aradığım bilgiye tam ulaşamadığım için buraya tekrar yazmak durumunda kalıyorum. Mayıs 2013 sınavında C Sınıfı uzman, Aralık 2013 sınavında da B sınıfı oldum. Kendi firmamla İsg uzmanı olarak çalışmaya başladım şu an itibariyle.

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde Tezsiz İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans programı var. Ders içeriklerini incelediğimde 1 yıllık bir eğitim programı görünüyor. Bu programı bitirmem sonrasında 4 yıl beklemeden A Sınıfı uzmanlığa başvurabilir miyim?
  5. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    @Aykut ÇEVİK doktora yaparsanız olur. Yoksa 4 yıl uzman olarak hizmeti tamamlamanız gerekir.
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi: 29.12.2012 Resmi Gazete Sayısı: 28512

MADDE 8 – (1) (Değişik:RG-11/10/2013-28792) İş güvenliği uzmanlığı belgesinin sınıfları aşağıda belirtilmiştir:

a) (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi;

1) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az dört yıl fiilen görev yaptığını iş güvenliği uzmanlığı sözleşmesi ile belgeleyen ve (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olanlara,

2) Mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakülte mezunları ile teknik elemanlardan; iş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği programında doktora yapmış olanlara,

3) Genel Müdürlük veya bağlı birimlerinde en az on yıl görev yapmış mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakülte mezunları ile teknik elemanlara,

4) İş sağlığı ve güvenliği alanında müfettiş yardımcılığı süresi dâhil en az on yıl görev yapmış mühendis, mimar veya teknik eleman olan iş müfettişlerine,

5) Genel Müdürlük ve bağlı birimlerinde uzman yardımcılığı süresi dâhil en az on yıl fiilen görev yapmış mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakülte mezunları ile teknik elemanı olan iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarına,

EK-1’deki örneğine uygun olarak Genel Müdürlükçe verilir.
  6. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Yukarıdaki gönderilerde tecrübeli diyerek bana iltifat edilmiş. Tamam hayatta bir tecrübemiz var, ayrıca iş güvenliği uzmanı olmak için gereken mevzuatı da çok iyi öğrendim, fakat iş güvenliğinde tecrübeli değilim. Ben de çoğunluk gibi sertifikamı yeni aldım.

İş güvenliği konusunda tüm arkadaşların sordukları soruların cevabını nerden bulup çıkarıyorum biliyor musunuz? Tüm mevzuatı son haliyle indirdim hepsi bir arada 90-100 tane dosya. Her soruya cevap onlarda var. Onlar yetmezse forumda gerçekten bu yollardan bizden önce geçmiş arkadaşların daha önce aynı meseleler üzerindeki fikir alışverişleri var. Aramak yetiyor. Bu forumda cevabını bulamadığım soru yok.
  7. Aykut ÇEVİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    85912
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest

İlginize teşekkür ederim.

İyi çalışmalar.
  8. Bilals35 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Öncelikle merhabalar iyi akşamlar. Ben bu alana yönelmeyi düşünen endüstri mühendisliği 4.sınıf öğrencisiyim. Bu haziranda mezun olup diplomamı alıyorum. YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ'nde iş güvenliği yüksek lisansı yapmayı planlıyorum. Ne yapmam gerekiyor ? Açıkçası hiç bir bilgim yok bana yardımcı olabilecek olanlar varsa şimdiden çok teşekkür ederim. Ne zaman başvurmam gerekiyor? Mezun olduktan sonra mı? Ayrıca başvurmak için ne şartları sağlamam gerekiyor? Herhangi bir sınava girmiş olmam gerekiyor mu? Yardımcı olursanız bir küçüğünüz olarak çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
  9. PINAR KAL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    30569
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Temmuz 2014 ---
    merhaba mustafa bey, bende süleyman demirelde yüksek lisans yapmayı düşünüyorum.Başvurular ne zaman yapılıyor. Başvuru koşulları nedir süleyman demirel üniversitesi için.
  10. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Merhabalar, öncelikle bir endüstri mühendisinin neden iş güvenliği alanında yüksek lisans yapmak istediğini anlayabilmiş değilim. Mesleğiniz zaten kendi başına geçerliliği ve sürdürülebilirliği olan bir meslek kolu. Sadece haberlerde ya da etraftan duyduklarınızla iş güvenliği alanına geçiş yapmayı düşünüyorsanız bence bir daha düşünün derim. Çünkü mesleğiniz gerçekten kabul gören güzel mesleklerden.
    Sevgilerle
  11. enissivil İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    103909
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ARKADAŞLAR İSTANBULDA OTURMAKTAYIM YÜKSEK LİSANS YAPMAK İSTEYEN

GRUP KURMAK İSTEYENLER BENİDE LİSTESİNE EKLEYEBİLİRMİ

BUNUN İÇİN BENİMLE İLETİŞİME GEÇERSENİZ SEVİNİRİM
  12. farukergut İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    73570
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba arkadaşlar ve saygıdeğer üstadlarım, işletme üzerine yüksek lisans yaptım c sınıfı iş güvenliği uzmanlığım var. Ben doktora olarak iş sağlığı ve güvenliği anabilim dalında yapmak istiyorum.
    İş sağlığı ve güvenliğinde doktora yaparsam bana belge yükseltme de bir katkısı olur mu ?
    Diğer sorum da bu alanda doktora yapan var mı? hangi üniversitelere başvuru yapılabilir ?
    Bu konuda yorumlarınızı almak isterim...
  13. Gamze Demirbaş ERKAN Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    119912
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORDU OSGB
    Kesinlikle Avrasya Üniversitesinde yapmayın derim, rezillik diz boyu..iyi araştırılmalı
  14. Hüseyin AVCI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    115767
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İSG üzerine doktora yaparsan kayıtsız küreksiz sınavsız direk A sınıfı belge alıyosun
    ancak doktora yapabilen üniversite sayısı çok az ben sadece istanbul ticaret üniversitesinde gördüm bence fiyatı uçuk
  15. Okan Bostan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    116746
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Etki OSGB
    Daha önce soran oldu mu bilmiyorum ama ben ALES olmadan B Sınıfı için yüksek lisans yapabileceğimiz okullar hangileridir? Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
  16. Okan Bostan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    116746
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Etki OSGB
    Arkadaşlar merhaba. Ben de artık iş buldum ve hedefim mümkün olan en kısa sürede y.lisans yapıp B olmak. Acaba bahar yarıyılında program açan bir üniversite var mıdır? Yoksa Eylül 2017'yi mi beklemek gerekir?