1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yüksek lisans yapılabilen üniversiteler

Konusu 'Eğitici Kurum ve Kuruluşlar' forumundadır ve isgforum tarafından 24 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. Hakan Balıkçı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44214
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Teknik Rehber,Danışman ve OSGB
  2. Serkan Vayiç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hakan Bey ne zaman kayıt oldunuz, ödemeler nasıl yapacaksınız?
  3. alçıbay01 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Başarancam İnş.San.Tic.Ltd.Şti.
    aksaray üniversitesinde var arkadaşlar..........
  4. Hakan Balıkçı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44214
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serkan Bey ödemeyi kredi kartına taksitle yaptım.
  5. melihd İSGforum Üyesi

ben de okan üniversitesine kayıt olacağım. 3-5 kişi kayıt için gidersek indirim alabiliriz. varsa gitmeyi düşünen arkadaşlar organize olalım.
  6. Nahide Narin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba. Bende bu yükseklisans olayını araştırmaya başladım da aklıma takılan bişey var. Erkan Beyin en başta belirttiği üniversitelerin çoğunda programın adı 'iş sağlığı ve güvenliği' ancak Hacettepe üniversitesindeki programın adı 'iş sağlığı'. Acaba bu ikisi aynı şey mi, bi bilgisi olan var mı?
  7. Hakan Balıkçı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44214
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Yeni Yüzyıl üniversitesinde iş sağlığı adında yüksek lisans programı vardı hocayla anlaşmazlık yaşandı ve yüksek lisans programını bakanlık tanımadı diye biliyorum.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan onay alınıp alınmadığı sorgulanmalıdır.
  8. Zühal Bıyıklı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hakan Bey bende yeni yüzyıl ün.kayıt oldum nereye soracağız bakanlığın tanıyıp tanımadığını bilgi verebilirseniz sevinirim ,bosyere kayıt olmuş olmayalım...
  9. Hakan Balıkçı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44214
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Onu üniversite yönetimiyle konuşmalısınız.B sınavına girişte önceki dönem öğrenciler sıkıntı yaşamış siz bunu sorgulayın.Dün yüksek lisansdan arkadaşlarla bu konuyu konuştuk.Benimde detaylıca bilgim yok hepimiz emek veriyoruz sonuçta emeklerimizin boşa gitmesi hoş olmaz.
  10. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik
    Madde 8 b) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi;
    2) İş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği alanında yüksek lisans yapmış olan mühendis, mimar veya teknik elemanlardan (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı için yapılacak sınavda başarılı olanlara,
  11. Yağmur Cengiz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İş Sağlığı ve Güvenliği ya da İş Güvenliği programı mezunları B sınıfı için sınav hakkı kazanıyorlar, İş Sağlığı programı bu hakkı alamıyor diye biliyorum.
  12. Ozan Değirmenci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    okanda 13500 tl diye biliyorum erkan kayıt ınd devam ediyor mu birde okan üni.dersler nerede veriliyor.hangi ilçede ödeme nasıl oluyor bilgi verirseniz sevinirim
  13. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel

Bir can alıcı soruda ben sorayım o zaman :) Şimdi diyelim ki Yüksek lisansdan sonra 2 defa sınava girdik ve geçemedik. B sınavına girme hakkımız devam mı ediyor ? yoksa süreç sona erip 3 yıl tecrübe sonunda tekrar girme hakkımı kazanıyoruz ? yoksa eğitim kurumlarına gidip yeni baştan eğitim alıp tekrardan B sınavına girme şansımız mı oluyor :D Bu konu canımı sıkmıyor değil :D
  14. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina
    olmaz tabi, doktora yapmayı da unutma ama ^^
  15. Serkan Vayiç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK

Sınavlar
    MADDE 28 – (1) Eğitim programlarını tamamlayan adayların sınavları Genel Müdürlükçe yapılır veya yaptırılır.
    (2) Adaylar, en son katıldıkları eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde en fazla iki defa ilgili sınavlara katılabilir. Bu sınavlarda başarılı olamayan veya eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde sınava katılmayan adaylar yeniden eğitim programına katılmak zorundadır.
    (3) Bu Yönetmelik hükümlerine göre eğitim alma şartı aranmaksızın sınavlara katılım hakkı tanınanlar, bu haklarını en fazla iki defada kullanabilirler. Bu kişilerin sınavlarda iki defa başarısız olması durumunda, ilgili eğitim programını tamamlamak şartıyla sınavlara katılabilirler.
  16. Sinem Ocak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    okan üniversitesi erken kayıtları devam ediyormu bilgisi olan varmı?
  17. Serkan Vayiç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bitmiş ama yine de üniversiteyle görüşmek lazım.
  18. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    okan üniversitesine 2 gün önce arkadaşım kayıt oldu fakat erken kayıt avantajı bitmiş :(
  19. melihd İSGforum Üyesi

ben bugün okan üniv. ile görüşmeye gideceğim.
  20. Sinem Ocak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    marmarayla görüştüm uzaktan egitim için fakat kayıtlar coktan bıtmıs ne ara basladılar bitirdiler :/ eylülde ek kontnjan acılıcakmıs.