1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yüksek lisans yapılabilen üniversiteler

Konusu 'Eğitici Kurum ve Kuruluşlar' forumundadır ve isgforum tarafından 24 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. Bende C sınıfı uzmanım. Yüksek lisansın bize katkısı ne olur?
  2. İbrahim GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Sayın İş Güvenliği Uzmanı / Adayları,

Sürekli gelişerek büyümeye devam eden ve her geçen gün yeni projelere imza atan Gediz Üniversitesi, İşletme Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans programından sonra 2013 – 2014 Güz Döneminde Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Anabilim dalı bünyesinde sanayide bu konuda var olan yetişmiş eleman açığını kapatmak amacıyla İş Sağlığı ve Güvenliği Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans programını bünyesine kattı.

İlgili yüksek lisans programına en az dört yıllık lisans diplomasına sahip olan herkes olmakla birlikte özellikle mühendislik fakültelerinin tüm bölümleri, tıp fakülteleri, fen edebiyat fakültelerinin fizik ve kimya bölümleri, mimarlık bölümü, teknik eğitim fakültelerinden teknik öğretmen olarak mezun olanlar, teknoloji fakülteleri mezunları, başvurabilir.

İlgili yönetmeliğe göre İş Sağlığı ve Güvenliği yüksek lisansı yapmış olan mühendis, mimar veya teknik elemanlarına doğrudan B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına girme hakkı verilmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Yükseklisans (Tezli/Tezsiz) Programından mezun olanlar lisans alanları ve halen mevcut İSG Mevzuatına göre, İşyeri Hekimi, İşyeri Hemşiresi, İş Güvenliği Uzmanı olarak Kamu ve Özel Kuruluşlarda görev yapabilmekte, bunun yanında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Meslek odaları, Sendikalarda ve Eğitim Kurumlarında uzman ve eğitici olarak görev alabilmektedir. Ayrıca, mezunlarımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan “İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı” sınavında başarılı olmaları halinde “B Belgesi” sahibi olabilir.

Programa son başvuru tarihi 09 Eylül 2013 olup, başvurmayı düşünen adaylar ayrıntılı bilgiyi http://fbe.gediz.edu.tr/adresinden alabilirler.

3. aykutcengiz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    valla fiyatlar cok yuksek
  4. İbrahim GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İzmir de iş güvenliği ve sağlığı yüksek lisansı için Gediz Üniversite'sine bakabilir siniz.

Yüksek Lisans Yapılabilen Üniversiteler
  5. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    C nin hayrını göremedik ki B yi alalım.Yüksek lisansda aynı kurslar gibi oldu resmen para tuzağı birileri milletin umudundan zengin olmanın peşinde.
  6. Mehmet DüNSeR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
  7. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48011
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim İbrahim Bey. Yeni açılmış sanırım. Daha önce incelediğimde yoktu çünkü.

Ama pahalı biraz sanki :/
  8. Bilal ÖZDEMİR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Şehir hatları

SERKAN BEY YÜKSEGE BAŞVURDUNUZMU FORUMDA BAHSEDİYORDUNUZ.
  9. İbrahim GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Yukarıdaki programlara ek olarak İzmir'de Gediz Üniversitesi'nde de İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programı Öğrenci Almaya Başlamıştır.

Sayın İş Güvenliği Uzmanı / Adayları,

Sürekli gelişerek büyümeye devam eden ve her geçen gün yeni projelere imza atan Gediz Üniversitesi, İşletme Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans programından sonra 2013 – 2014 Güz Döneminde Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Anabilim dalı bünyesinde sanayide bu konuda var olan yetişmiş eleman açığını kapatmak amacıyla İş Sağlığı ve Güvenliği Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans programını bünyesine kattı.

İlgili yüksek lisans programına en az dört yıllık lisans diplomasına sahip olan herkes olmakla birlikte özellikle mühendislik fakültelerinin tüm bölümleri, tıp fakülteleri, fen edebiyat fakültelerinin fizik ve kimya bölümleri, mimarlık bölümü, teknik eğitim fakültelerinden teknik öğretmen olarak mezun olanlar, teknoloji fakülteleri mezunları, başvurabilir.

İlgili yönetmeliğe göre İş Sağlığı ve Güvenliği yüksek lisansı yapmış olan mühendis, mimar veya teknik elemanlarına doğrudan B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına girme hakkı verilmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Yükseklisans (Tezli/Tezsiz) Programından mezun olanlar lisans alanları ve halen mevcut İSG Mevzuatına göre, İşyeri Hekimi, İşyeri Hemşiresi, İş Güvenliği Uzmanı olarak Kamu ve Özel Kuruluşlarda görev yapabilmekte, bunun yanında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Meslek odaları, Sendikalarda ve Eğitim Kurumlarında uzman ve eğitici olarak görev alabilmektedir. Ayrıca, mezunlarımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan “İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı” sınavında başarılı olmaları halinde “B Belgesi” sahibi olabilir.

Programa son başvuru tarihi 09 Eylül 2013 olup, başvurmayı düşünen adaylar ayrıntılı bilgiyi http://fbe.gediz.edu.tr/adresinden alabilirler.

10. Serkan Vayiç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

gedik üniversitesine kabul edildim başvuran herkeside kabul ettiler zaten yaklaşık 200 e yakın kişi.. gördüğüm kadarıyla üniversite para kazanma amaçlı kontejanları yükseltti 15 kişi olan kontejan bi anda 250 ye çıktı işin piyasası işte ne yaparsın içlerinden en ucuzu gedik :). bu bölümü açan her üniversite para kazanma amaçlı. eğer yüksek yapmayı düşünüyorsanız marmara üniversitesi uzaktan ve örgün eğitim olmak üzere iki secenek sunuyor 7500 tl iki taksit. detayları üniversiteyle görüşürsünüz artık. 80 kişilik bir kontejan açmışlar.
  11. Ozan Değirmenci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    serkan bey gedik üni.ne kaç paraya yazıldınız?ders programı nasıldır?bana uzak olacağı ıcın kararasız kaldım.yenı yuzyıl 11 bın tl.ona yazılmayı dusunuyorum.ama fıyatıda yuksek.marmara unı.web sayfasında uzaktan yuksek lısansı bulamadım.gerçekten bole bı durum var mıdır?avrupa yakası yyu,okan,hep 11 bın ın ustunde keza uskudar var 10 bın tl gedık grecekten 5100 falansa baya uygun ama uzak.ben gedıkle gorustum ales falan a gore ındırım yapabıleceklerını soledırler.bılgısı olan arkadasların yorum yapmasını rıca edıyorum.avrupa yakası en uygun neresi?
  12. Serkan Vayiç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  13. Ozan Değirmenci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    dersler gedikte h sonu tum gun+h ıcı 7-10 arasımı yoksa h ıcı ayrı grup h sonu ayrı grupmudur?ve ıngılızce sart mı?öle bıseler duymustum?
  14. Serkan Vayiç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    gedik üniversitesi hafta içi ayrı hafta sonu ayrı olmak üzere iki ayrı öğretim programı düzenliyor.ingilizce sart değil ama başvuru sonrası ingilizce sınavı var oda prosedüren yapılıyor kalan bi kaç kişi olmuştur.
  15. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu isg sektörü ençok kurslara ve üniversitelere yaradı baksanıza bir universitenin yukseklisanstan kazandığı para ortalama 250*5100= 1275000 tl oh ihya oluyorlar bir gecede milyarlık insanlar olup çıkıyorlar.Burdaki insanlar rahatlıkla dile getiriyor ve herkeste biliyor bu egitimlerinin formalite olduğunu... Peki devlet nerde neden bu işe dur demiyor vatandaşlarına sahip cikmiyor anlayamiyorum. Yazık ki ne yazık göz göre gere insanların sürülmesine izin veriliyor. :-(
  16. Ozan Değirmenci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    devlet üni olan marmara üni de 7500 tl, yıldız 8500 tl.özelin devletten farkı yokkı:)
  17. Bilal ÖZDEMİR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Şehir hatları
    bende gedik' e başvurdum o yüzden sizre mesaj yazdım .. bende başlıcam ..
  18. seyildiz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    erkan bey suan yapıyonuz sınavına ne zamn gireceksınız
  19. sinem akçay eni İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    trabzon avrasya universitesinde yuksek lisans fiyati 11,000 tl.en yakin trabzonda yapabilirim.derslere girme zorunlulugu var midir.ya da dersprogrami nasildir.ogrenebildigim 20 eylul de kayitlarin doldugu ve 80 kontenjan bulundugudur.yardimci olursaniz sevinirim.
    maden muhendisleri odasi ORDU il temsilcisi
    maden muhendisi
    SINEM AKCAY ENI
  20. merveakyüz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Merhabalar, yazınıza hitaben birsey soracagım. Okan Üniv ve YTÜ için her ikisi içinde YDS gereklimi? ben tezsiz yuksek lisans dusunuyorum fakat ingilizce engeliyle karsı karsıyayım. Tesekkürler