1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yüksek lisans yapılabilen üniversiteler

Konusu 'Eğitici Kurum ve Kuruluşlar' forumundadır ve isgforum tarafından 24 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhabalar, Antalya veya çevresindeki üniversitelerde yüksek lisans yok mu ya? İşimizi gücümüzü bırakıp farklı bir şehirde nasıl yüksek lisans yapacağız?
  2. Mikail ERDAŞ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MEB
    Türkiye'de Eğitim = Para. Yüksek lisansı Eğer C sınıfından B sınıfına çabuk geçeyim diye yapmak istiyorsanız yerinde bir tercih olabilir. Buda 2 yılda bitirirseniz olur. Öteki türlü yüksek lisans yapmak sadece CV'nizde yer alır. Onun dışında pek bir işe yarayacağını zannetmiyorum.

Bence İş güvenliği uzmanı arkadaşlar yüksek lisans için harcayacakları emek ve parayı yabancı dil için harcar ve
    İş güvenliği alanında tecrübelerini artırırlarsa daha yararlı olur. Gidilen iş yerleri yüksek lisans yaptınız mı diye sormuyor. Ama İş tecrübesi ve yabancı dil sık duyduğumuz sorular.
  3. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Aslında hem B sınıfı için hemde akademik kariyer içinde olabilir.
  4. Mikail ERDAŞ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MEB
    Doğru söylüyorsun kardeşimde yüksek lisans 2 yıl ve 8-10 bin TL para demek. 2 yıl içerisinde iyi bir dil kursuna gidilebilir ve bunun yanında meslek üzerine çalışılır. O zamana kadar B'nin süresi dolar. B'ye geçildiğinde hem dil olur hem de tecrübe. Buda bana göre iyi bir kariyerdir.
  5. Serkan Vayiç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Tezsiz Yüksek Lisans için YDS veya ALES kaldırıldı.
  6. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Mülakatlarda risk değerlendirmesi yaptırıyorlarmış diye duyuyorum doğrumudur?
  7. cemal karadeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43593
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bugün itibariyle Avrasya Ün. (TRABZON) ile bir görüşme yaptım.. Başvurular bu ayın 20 sinde bitiyormuş. Yüksek lisansın süresi 14 aymış. Devam zorunluluğu %50. Çalışanlar için haftada 1 gün cumartesi. Para olarak peşin 8800. Taksitli 11.000. Sadece lisans diploması istiyorlar. Açıkca kararsız kaldım. Çıkacak tebliğ ya bize uyarsa para boşamı gider. Uymazsa B sertifikası için süreyi biraz öne alma şasını kaybeteceğiz. Bir de bu lisansın Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığında geçerliliği nedir.. Görüşlerinizi bekliyorum. Saygılar
  8. Hakan Balıkçı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44214
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Teknik Rehber,Danışman ve OSGB
    Okan için fikrimi söyleebilirim tezsiz düşünüyorsanız YDS şartı yok ingilizce konusunda sorun yaşamazsınız.YTÜ'deki durumları bilemiyorum.Tezsiz 2 yarıyıl olmak üzere toplamda 1 yıl sürüyor.
  9. Ozan Değirmenci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    YENİYÜZYILA YAZILDIM RAHATLADIM.DERSLER CUMA 16:00 DA BASLIYOR CTESI DE TAM GÜN 09:00 DA BAŞLIYOR.HERKESE BAŞARILAR.
  10. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Maalesef Fatih Bey maalesef meslekte ayaklar altında üniversitelerin ve eğitim kurumlarının yaptıklarıda.
    Koşun koşun İş Güvenliği diye meslek çıkmış 10 bin verelim yüksek yapalım Byi alalım o_O
  11. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
  12. Esma Trhn İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    20048
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  13. Cengiz Umutlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13059
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Esma hanım arkadaşım da Cuma günü kayıt yaptıracak, 1 kişi daha var ancak net değil. Siz kayıt yaptırdınız mı?
  14. Esma Trhn İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    20048
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yarın sabah gideceğim ben. Saat 8-9 arası orada olacağız. Arkadaşınız da gelebilir.
  15. Cengiz Umutlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13059
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkürler Esma Hanım, arkadaşımın ismi Ahmet, sizinle irtibata geçecektir orada.
  16. miro goztas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    6331 bir çok değişikliğe gebe bir kanundur. Şu ortamda verdiğiniz emeğin ve paranın karşılığını alacağınızın garantisi yoktur. yüksek lisans için 1 sene beklemenin faydalı olacağını düşünüyorum
  17. volkaya87 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Gediz Unide yapacağımız Yuksek Lisans programının Yökte gecerlılıgı hakkında olumsuz yorumlar yazılmıs.Ciddi şekilde araştıranlar varsa bugun gidip kayıt yaptırabiliriz. Numaram :0536 867 60 55
  18. Gökçe Sönmez İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Kaldırıldı denmesi yanlış. YÖK ve ÜAK üniversiteleri serbest bıraktı. YTÜ FBE'deki tezsiz programlar için hala ales istemektedir.
  19. mt_nihat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar;
    Bahar yarı yılında başlayacak bir yüksek lisans programı var mı?