1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yüksek yapılarda dış cephe temizliği asansörler

Konusu 'Yüksekte Çalışmalar ve Emniyet' forumundadır ve Volkan AZAK tarafından 29 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Volkan AZAK İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  merhaba arkadaşlar,

  daha C uzman için adayım :)
  fakat sizinde bildiğiniz gibi yüksek yapılı binalarda dış cephe temizliğinde temizlik asansörleri kullanılmaktadır. acaba bunlar için nasıl bir önlem alınması gerekmektedir. personele ne gibi bir eğitim
  asansör için periyodik bakım 6 ayda bir olması gerek diye biliyorum
  birde duyduğum kadarıyla makine muh. odasndan 1.5 yılda bir genel muayesi olması gerekiyormuş diye duydum. acaba tam olark nasıl bir yol izlememiz gerekir.
  ilginiz için teşekkür ederim
 2. Deniz Ural İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  146623
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Tüprag Metal Madencilik
  25 nisanda çıkan yönetmeliğe göre yılda bir kez fenni muayenesinin yapılması lazım... Bu muayene yapıldıktan sonra asansörden adam düşmemesi için emniyet kemeri ve ellerindeki zerzavatları da ellerinden düşürmemeleri için sepete uygun uzunlukta iplerle bağlanması yeterli bana sorarsan...
 3. Volkan AZAK İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  teşekkürler hocam bilgilendirme için
 4. Sercan Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  93869
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  BİREYSEL İSG UZMANI
  bence haftalık yada aylık kontrol çizelgeleri oluşturun.. halatların çaplarını&destek tamponlarını&korkuluk bağlantılarını, topraklama durumunu, sınır kesici kontrolleri yapmanızı öneririm..kabin içi joystick ler sürekli kontrol edilmeli..
 5. Volkan AZAK İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  bilgilendirme için teşekkürler hocam,