1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yüksekte çalışma eğitimi hk

Konusu 'İşletmelerde Eğitim ve İletişim' forumundadır ve Evren Dağ tarafından 18 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. Evren Dağ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba Arkadaşlar,

Acaba bir İSG uzmanı olarak IRATA İple Erişim Eğitimini mi yoksa Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimini mi almak gereklidir.?
  2. Gizem Çamur İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    104951
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Doğan Grup
    yükseklik korkusu olan bir iş güvenliği uzmanı olarak ikisine de gidemeyeceğim eğitimler :) Yine de gidebilecek olsaydım yüksekte çalışma eğitici eğitimini tercih ederdim, çünkü bize gelen talepler hep bu yöndeydi.
  3. murat907 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14963
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİREYSEL
    Merhaba;

Irata eğitimleri ile yüksekte çalışma eğitimleri arasında çok fark bulunmakta. Irata da seviye seviye ilerliyorsunuz ve oldukça önemli eğitimlerden geçiyorsunuz. Irata da iple tırmanışlarda profesyonelleşiyorsunuz. Yüksekte çalışma eğitimleri genelde teori kısmında kalmakla birlikte, piyasada birçok kurum bunları vermekte. Bence vaktiniz ve bütçeniz varsa tabiiki ırata almalısınız.
    İyi çalışmalar.
  4. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    IRATA eğitimi için eğer yüksekte çalışan kişinin yüksekte mahsur kalması durumunda ise diğer kişinin askıda kalan çalışanı kurtarması gerektiren durumlar için geçerlidir. Örnek; dış cepheyi ip ile silen dağcılar. sadece yüksekte çalışma eğitimi olması gerekenler; cephe asansöründe, cephe iskelesinde, iskelelerde veya vinç üzerinde yada benzeri bileşenlerde çalışanlar için alınması gereklidir.
    Ben azından ben böyle yapıyorum:=)
  5. Evren Dağ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Benim ise gördüğüm olay Irata genellikle gerçekten yüksekte çalışan kişiler için hatta yanlış bilmiyorsam belli süre yüksekte çalışma yapmazsanız belgeniz askıya alınıyor. Ancak Yüksekte çalışma eğitici belgesi ise personele kadar bu eğitimi vereceğimiz anlamı taşıyor. Bu durumda eğitici belgesi ile anlattığım yüksekte çalışma personelin daha fazla bilgi almasını sağlayacağını düşünmekteyim.
  6. Kaan Gülçiçek İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hocam ırata belgesini unut. o ayrı bir meslek. eğitimi çok zorlu ve uzun çünkü uluslararası onay gerekiyor. ayrıca ülkemiz ırata belgesini resmi olarak tanımamaktadır.
  7. Turan TAŞKIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98715
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ALPERYAPI ( Henüz kurulmadı - kurulma aşamasında... )
  8. ozzyomer İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    3. sayfa eğiticiler kısmına bakınız.

Ekli Dosyalar:

9. Kaan Gülçiçek İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    eyvallah