1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yüksekte çalışma - kaya grup yaşam hatti

Konusu 'Yüksekte Çalışmalar ve Emniyet' forumundadır ve Cihan Yılmaz tarafından 18 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım
    Arkadaşlar merhaba ;

Aranızda kaya grup ta yaşam hattı yaptıran var mı ? Aslına bakarsanız ben kendim malzemeleri alıp kurduracaktım ama ustam malzemeleri tanımıyorum nasıl yaparız bilmiyorum deyince sizlere sormak istedim. Belki yaşam hattını kendi kuran arkadaşlarım vardır diye ?

Kaya grup hem 15 gün sonraya gün veriyor hemde bir yatay yaşam hattını 7500-8000 TL arasında yapıyor. İşverene bunu kabul ettirmek tabi ki çok zor. :)

Sizce kendimiz mi yapsak , dışarıda mı yaptırsak ...?

Ekli Dosyalar:

2. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım
    Fatih Bey ;

Hayır burası yükleme alanı , üzeri sac ile kapatılacak yağmur kar gibi dış etkenlerden yükleme yapan personeli korumak için . Personel burada kamyonetlere yükleme yapıyor. Bu sundurmanın altında yükleme yapılacak. Yükleme yapan personel de altından çelik halatlarla bağlanarak yükleme yapacak. Biraz havaleli yük yüklüyoruz ve personel yüklendikçe yük ile beraber yukarı çıkıyor. en son olarak da en tepesinde branda çekiyor. Yüklü haliyle 4-5 metre yerden yukarıda kalıyor anlayacağınız.

(çelik konstruksiyon üzeri çatı olacak.)
  3. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    yükleme yapılırken çalışanı ve yükleme şeklini de gösteren (işin yürütümünü gösteren ) bir iki fotoğraf koyarsanız tehlikeler hakkında daha detaylı bilgiler verilebilir (kaldırma araçları nasıl ,yükleme esnasında ve araca konulmasında tehlikeler neler)
  4. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım
    Bikaç aparat görünce kafam karıştı benimde , ustamda mapalarla yapma taraftarı . mapalar içinde test ve sertifika talebinde bulunabiliriz dimi. ?

Bu arada bilgileriniz için çok teşekkür ediyorum.
  5. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım
    Bilgilendirme için çok teşekkür ederim Fatih Bey , resimlerde gördüğünüz alana eşit aralıklarla 3 halat çekicem , her halatta sadece 1 personel olacağından dediğiniz gibi sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum.

İşlem bittikten sonra sizlerle tekrar buradan yapılanları paylaşırım , belki benim gibi acemi arkadaşlara bir nebze fikir vermiş olur yaptıklarım.