1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yüksekte çalışmalar ve vucut tipi emniyet kemeri kullanımı

Konusu 'Yüksekte Çalışmalar ve Emniyet' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar İstanbula gittiğim gün(panel için) yol üzerinde yapılan bir çalışmayı cep telefonuyla fotoğraflamıştım.Bu hususta uygunsuzlukları sizlerle tartışmak ve uygunsuzluk nedenleri neler olabilir paylaşmak istedim..Sizce bu fotoğrafta ki uygunsuzluklar nelerdir tavsiyeleriniz nelerdir?

20130928_101001.jpg
    2.jpg
  2. ibrahim baş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Baret kullanmiyorlar
    Emniyet kemerleri mevcut ama gördüğüm kadariyla bir yere sabitlememisler
  3. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    fotoğraftan göründüğü kadarıyla tarihi bir binada restorasyon çalışması yapılacak ve iskele yeni kuruluyor. bu nedenle öncelikle iskele kurulumu aşamasındaki şartlar yerine getirilmeli. gerekli prosedürleri biliyorlar fakat tam yapmamışlar gibi görüntü var.
  4. nihat Altuntaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82297
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MALATYA TEKNİK KONTROL HİZMETLERİ MÜHENDİSLİK VE DANIŞMANLIK
    Baret yok, emniyet kemeri takmis olmak icin takilmis, iskeleden malzeme dusmesini onleme icin eteklik yok
  5. Seçkin Çetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Korkuluk boyu az yüksek olmuş gibi ve ara korkuluk yok, çevre güvenliği sağlanmamış sokakta oynayan çocuklar çalışma alanına girip yaralanabilirler.
  6. baret yok,iskele yan ve orta çapraz,eteklik gibi önlemlerle kapatılmamış,ve de emniyet kemeri vücuda oturmamış,sanki görüntü amaçlı takılmış gibi!
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  8. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    20140424_140208.jpg
    Birinci resim: gündelik taşere işlerde, burda görülen uydu anteni takmaya gelen firmada olduğu gibi durum nedir? günlük hizmet sözleşmesi imzalanabilir mi? örneği var mı? Kaza durumun da hareket tarzı nasıl olmalı?
    20140424_140321.jpg
    İkini resimde çatıda çalışanlara emniyet kemeri uygulaması örneği elinde olan var mı? bacaya mı bağlamalıyız? gidip gelirken skendinden sarmalı olmayan halat takılır. Örnek uygulama lütfen
  9. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yüksekte çalışmalara örnek iki sunum, eğitim sunumlarınızı hazırlarken faydalı olur umarım...

Ekli Dosyalar:

10. Hüseyin Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    97127
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Emniyet Kermit bir yere bagli degil, baret takmamis ikisi, iskelede korkuluk yok!
  11. Deniz K. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    4,35 güvenli düşü payı olarak hesaplanmış 2 metreden veya 3 metrede ise mecburen kendini 4 metrenin üzerine askılaması gerektir.

benim bir sıkıntım mevcut plastik firmasıyız ve kalıp sökük bağlama işlemlerinde personel mecburen makina üstüne çıkmakta vinç kancasını sökmek ve elektrik bağlantılarını yapmak için yükseklik 3 metreden 6 metreye kadar değişmekte makinalarda, birkaç çözüm buldum ancak pek uygun değil alternatif fikri olan paylaşabilir mi ?
  12. Tuğçe ERKAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    27381
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Tepe İş Sağlığı Ve Güvenliği Hizmetleri A.Ş.