1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yüksekte çalışmalarda hangi özellikte ve tipde baret kullanıll malidir??

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve Deniz K. tarafından 17 Ekim 2014 başlatılmıştır.

  1. Deniz K. İSGforum Üyesi

    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yüksekte çalışmada baret kullanılmalı mıdır ? çene bağsız baretler düşme esnasında kafadan kurtulmaz mı ? hiç şüphesiz koruma sağlayacaktır ancak bir zorunluluk teşkil eder mi ? bahsettiği 2 metre yükseklik ?
  2. yüksekte çalışmalarda baretin önemi dahada artmattadır. Bu yüzden baret her halukarda kullanılmalıdır, yüksekte çalışmalarda özel baretler(kask) dediğimiz baretlerin kullanımı daha uygundur.