1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yüksekten düşme kazası raporda iş güvenliği uzmanı kusurlu bulundu

Konusu 'Yüksekte Çalışmalar ve Emniyet' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 1 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  Dörtyol'da meydana gelen yüksekten düşme iş kazasında ; şirkette çalışan "B" sınıf "İş Güvenliği Uzmanın" gerekli tedbirleri almaması nedeniyle yargılaması sırasında; gerekli tedbirleri almadığı kanaatine varılarak asli kusurlu (asli kusur yasada belirlenen cezanın üst limitini, tali kusur ise alt limitini oluşturmaktadır) bulunduğuna dair rapor ekte sunulmuştur
  iş güvenliği uzmanlığının en riskli mesleklerden biri olduğunu devamlı düşünelim

  Ekli Dosyalar:

 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  6331 nolu kanun madde.3
  no:2;
  (2) İşveren adına hareket eden, işin ve işyerinin yönetiminde görev alan işveren vekilleri, bu Kanunun uygulanması bakımından işveren sayılır.