1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yüksekten düşmeyi önleme sistemleri kontrol listesi

Konusu 'Kontrol Listeleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 25 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  YÜKSEKTEN DÜŞMEYİ ÖNLEME SİSTEMLERİ KONTROL LİSTESİ

  Kontrol edenin Adı Soyadı:


  Kontrol Tarihi:

  Kontrol edenin Sertifika No:

  Kontrol edenin imzası:

  DÜŞMENİN ÖNLENMESİ
  TALİMATLAR
  Bu kontrol listesi, kontrollü giriş bölgesi, emniyet gözetim sistemleri, kapaklar, düşen objelerden korunma ve düşmenin önlenmesi planı için, düşme önleme sistemleri kriterlerini ve pratik mevzuatı kapsar.
  Bu tüzükler “US Department of Labor-OSHA” tarafından yapı standardı 29 CFR 1926.502 başlığı altında yayımlanmış olup, referansla adapte edilmiştir. Bu yapı, değişiklik, yıkma ve/veya tamiratla ilgili geçici şantiyelerde boyama ve dekorasyon dahil uygulanır.
  Genel olarak, kişilerin yürüme/çalışma seviyesi, alt seviyelerden 1.8 m (6 ft) veya daha fazla ise düşmenin önlenmesi gerekir. Bu kontrol listeleri “Fall protection part 1 ve part 2” kontrol listeleri ile birlikte kullanılır. Bazı terimlerin açıklanması kontrol listesinin sonunda yer almıştır. Emniyet ağ sistemleri ve pozisyoın cihazı sistemleri (positioning device system) bu kontrol listesinde yer almamıştır.
  KONTROLLÜ GİRİŞ BÖLGELERİ
  Çeviren ve Düzenleyen: Müjdat AYDIN

  Ekli Dosyalar: