1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yükselme sınavı

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve havva gök demirtaş tarafından 24 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. havva gök demirtaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yükselme sınavı ne zaman arkadaşlar
  2. Ayhan MİLLİ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14382
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bildiğim kadarıyla başka yükselme sınavı kalmadı; Bundan sonra geçerlilik Yönetmelikte belirtildiği gibi görev yaptığınız seneye göre yapılacak.
  3. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    C ler 3 sene çalıştığını ispatlayıp B eğitimine akabinde B sınavına

B ler 4 sene çalıştığını ispatlayıp A eğitimine akabinde de A sınavına

İş Sağlığı ve Güvenliği Alanında tezsiz yüksek lisans yapanlar direk B sınavına, doktora yapanlarda direk A sınavına girerek yükselecekler.

Yükselme bu şekilde olacak artık.
  4. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Bakanlığın bugünkü sınıf yükseltme sınavıyla yeterli sayıda A ve B sınıfı uzman sayısına ulaştığını tahmin ediyorum. yükseltme sınavının yenileneceğini düşünmüyorum.Ancak işverenler halen İş Güvenliği uzmanlarını gereksiz bir masraf ve işlerine köstek olacak kişiler olarak görüyor.Hatta uzmanlara çok komik rakamlar öneriyorlar. Haliyle özellikle mühendis kökenli uzmanlar bu işe sıcak bakamıyor.Çünkü şu anki uzmanlık ücretleri halihazırdaki kazançlarından düşük.Ciddi bir konsantrasyon ve emek isteyen,aynı zamanda insan odaklı hukuki riskler içeren bu işten uzaklaşıyor.Denetimler sıklaşmadıkça da bu iş ciddiyetini kaybedecektir.
  5. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Zaten ulaşılmıştı. Şimdi bir ton İGU oluşacak. Ama denetim yokken özelliklede denetim yapmaktan kaçınırken ÇSGB, bu iş FISSSS demektir. 3000 prim gününü doldurmuş bir biyolog, maden mühendisi kardeşimin maden ocağına, benim de inşaatıma bakabiliyor. Bu ne rezalet.