1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yükseltme hakkı kazandık mı?

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Serhat ÖZCAN tarafından 21 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Yalçın CEYLAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92080
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Erkan DÜNDAR Bey'in (sağolsun) hazırlamış olduğu bir dilekçe formatı vardı. Ben kendime uygun hâle getirdim. Durumumuz aynı olduğundan sizin de işinize yarayacağını düşünüyorum. EK-1 ve EK-2 İSG-KATİP'ten "Ekranı kaydederek" alınabilir. Fazla zamanımız olmadığından Emekli Sandığı'ndan da gerekli belge bugün sabahtan alınıp diğer EK'lerle birlikte dilekçe bugün gönderilirse bir problem olmaz diye değerlendiriyorum. Allah yolumuzu açık etsin.

Ekli Dosyalar:

2. Kahraman GÜLŞEN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91091
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Niğde Üniversitesi
    İsg katip'e e devlet şifremle giriş yaptım. Girebileceğim sınavla ilgili bilgi doğru. Bu durumda 27.01.2014 tarihine kadar herhangi bir başka başvuru yapmam gerekiyor mu? Daha önce 21 aralık sınavı için başvurmuş ama sınava girmemiştim.

Ekli Dosyalar:

• Adsız.png
      Adsız.png
      Dosya Boyutu:
      28,1 KB
      Görüntüleme:
      58
  3. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    İSGKatip'e giriş yapın ana sayfada sarı renkli alan içinde aşağıda ki açıklama çıkıyor.
    yükselme sınıfı.JPG
  4. Serhat ÖZCAN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evet bende de problem çıkmadı sınava giriyorum
  5. Hakan Tepeuğur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Tepeuğur Madencilik
    hayır herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok.sınav başvuru tarihini bekleyeceğiz hep birlikte
  6. ergulkaynak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    96616
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    21 aralık A sınıfı sınavına prim gün sayımın yeterli olmamasından dolayı Bsınıfı sınavına girebilmek için başvuruda bulunmuştum fakat bakanlığın 3 aralıkta yaptığı duyuruya (21 Aralık 2013 tarihli sınav için başvurduğu halde sınava girmeyenler, bu haklarını daha sonra yapılacak sınavlarda (Şubat ve Mayıs 2014) prim gün sayılarına uygun belge için kullanabilirler.) istinaden sınava girmedim, şuan prim gün sayım 3000 günün üzerinde fakat isgkatipte B sınıfı için sınava girebileceği gözüküyor, bu hatayı düzeltmek için dilekçe yazdım.
    aynı sorunu yaşayanlar için:

Ekli Dosyalar:

7. Bertan Kayıran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Hastanelerde çalışan isg uzmanı ne kadar ücret istemelidir? ( 272 çalışan )
  8. Barış Özener İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63807
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORTADOĞU OSGB
    aynı düşüncedeyim A sınıfına girebilecekken tuttuk B ye girdik, sonra A ya gireriz diye ama duyuru ile yönetmelik düzeltmesi yapılamayacağı kanısındayım hala
  9. Kemal KILINÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    SGK hizmet dökümüne göre hareket ediliyorsa neden ISGKatip'te hata çıkar anlamak mümkün değil. İstenilen prim günü olmasına rağmen ISGKatip'de yükseltme hakkım bulunmadığı yazıyor. Boşuna boşuna uğraş verecek benim gibi sorunla karşılaşan arkadaşlar.
  10. Çetin SEVER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar yükselme sınavları hakkında çıkan Genelge de ( genelge yayımı tarihinden sonra o da Temmuz 2013 ) bir yıl içinde 2 sınav hakkı ve ilk tercih edilen sınıf üzerinden olarak çıkmıştı zaten, dolayısıyla davalık bir konu yok. Yanlış anlama ve yorumlama var diye düşünüyorum. Zira bir çok arkadaşımız A sınıfına günü az kaldığı için 21 Aralık sınavınada o nedenle girmediler. 23 Şubat sınavıda o tarihte açıklandığı için bilinçli olarak haklarını yakmasak adına Şubat'ı beklediler, belki şu anda gün sayımı açısından Mayıs sınavlarını bekleyenlerde vardır.
  11. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Birisi şaka diyecek sanırım..
    Adamlar hata yapacaklarını önceden biliyordu ve hatalı olursa falan haber edin diyor.
    Yuh ya.
    Bu nedir?
    sigorta.jpg

Katip.jpg
  12. Çetin SEVER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Sait bey 1500 gün B Sınıfına yetmiyor galiba 1800 gün olması gerekiyor, hayırlısı olsun
  13. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    1500 prim B sınavına yetiyor
    b sınıfı uzmanın 1800 primi varsa A sınıfına girme hakkı var
    karıştırmayalım
  14. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Bende öyle biliyorum.

C===> B 1500 Gün
    C===>A 3000Gün
    B===>A 1800 Gün

Benim aklımda kalan bu şekilde olduğu için böyle yazmıştım. Tekrar yönetmeliğe bakalım biz ..
  15. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    şimdi 170 i aradım, 21 aralıkta belge yükseltip yükseltmediğimi sordu, b ye yükselttim dedim, a sınıfı için girme hakkınız bulunuyor mu dedi, igu yönetmeliğine göre bulunuyor dedim 2270 günüm var , isg katipden sorguladığınızda her hangi bir bilgi çıkmıyor mu dedi evet dedim, 27 ocak mesai bitimine kadar prim gün sayısı bildirir belge ve dilekçeyle isggm ye baş vurun dedi analdığım kadarıyla 170 deki bayan isggm nin duyurusunu okuyarak bana sorular yöneltti yani ne işe yarıyor bu alo 170 hattı
  16. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    evet aynen böyle
  17. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Sait bey mükerrer ya da iptal günler var mı onlar varsa bildiğim kadarıyla saymıyorlar.
  18. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Alper bey 21 Aralıkta belge yükseltme ile B sınıfını aldıysanız 23 Şubatta A olamıyorsunuz.
  19. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    sonuç olarak A sınavına da başvuru yaparak bir üst sınıf daha atlama yapabilecek miyiz
    yönetmelik buna engel değil fakat isggm duyurusu engel gibi
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Ocak 2014 ---
    a olaydık iyiydi
  20. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    170'e fazla güvenmeyin konuya hakim değiller, bakanlığa bizzat başvurun.