1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yükseltme hakkı kazandık mı?

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Serhat ÖZCAN tarafından 21 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Valla hukuk işinde cevval bir arkadaş varsa önderliği hemen devretmek isterimn..Zira arayan soran çok yetişmek zor..Ve avukat tutma ile ilgili fikrim de yeni degişti. Ayrıu ayrı davalar açmak da bir seçenek..
  2. necatidal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28194
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba Hasan bey prim günlerin hesabında uzun dönem askerlik yapanlar içinde sgk dökümü askerlik borçlanması olarak mı değerlendiriliyor?
  3. A. Evren ERTOSUN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92188
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    daha önceki duyuruları incelerseniz, askerlik borçlanması, doğum izni gibi süreler bakanlığın görmek istediği süreler içerisinde yer almıyor.
  4. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    21 aralık sınavına başvurumu birçok kişi gibi posta yoluyla yaptım. başvuru evraklarımda hiçbir problem olmamasına rağmen sıkıntı yaşadım ve yoğun işlerim arasında bizzat Ankara'ya giderek hallettirdim. 20 yıllık emekli sandığı hizmetine ait prim gününü yanlışlıkla saymamaları nedeniyle oraya gelenler vardı.

insanlar burada uyarı yaparken kendileri benzer sıkıntıları yaşadıkları için diğer kişiler yaşamasın ve mağdur olmasın diye uyarıyor, yoksa ister gidin ister gitmeyin ister kargoyla gönderin bekleyin seçim sizin.
  5. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Allahtan ankaradayız, bu giderek tüm evrakı başında bekleyip tek tek tarattıkdan sonra kayıt numarasını aldım
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Ocak 2014 ---
    itiraz dilekçemi inceleyip yorumlarmısınız
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Ocak 2014 ---
    1

Ekli Dosyalar:

6. Çağlar Orhan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    3413
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Alper bey bende sizin gibi c den b oldum şimdi 2600 günprim günüm var ama 23 şubat sınavına giremiyorum... Çok büyük haksızlık bakanlık ile görüşmenizden olumlu bir yanıt alabildiniz mi?
  7. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Daha evraklari verdik bakalım kale alacaklar mi bilmiyorum
  8. Hasan Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93047
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhaba. Sanırım sizin durum biraz karışık. İşin ehline sormak lazım. Ancak 5510 sayılı kanunun sigortalı sayılmayanları açıklayan 6. maddesinin, d bendine göre sizin sadece yedek subay okulundaki 3 aylık süreniz sayılmıyor, kalan 9 ay ise normal sigortalılık dönemine dahil.
    Sizin emekli sandığındaki 9 aylık dökümü edinmeniz lazım. Sonra da onu dilekçenize eklemeniz. İsterseniz durumu izah eden ve toplam prim günlerinizi yazan bir kağıdı da SGK ve Emekli Sandığı hizmet dökümlerinizin önüne ekleyin.
    Dediğim gibi işin ehli değilim sadece yardımcı olmaya çalışıyorum.
  9. engin demir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2837
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    vodafone
    Bende aynı durumdayım.Alo 170 den dilekçe yazdırdım cevap geldi giremezsiniz diyor.Bende verilen cevap'a ilgili yönetmeliğe atıfta yaparak tekrar dilekçe yazdırdım.bakalım nediyecekelr
  10. MEHMET KOYUNBABA İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93305
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akça Holding, Menderes Tekstil San. ve Tic. A.Ş. Denizli
    Arkadaşlar itiraz dilekçem incelenmiş ve düzeltidi. İSG -Katip ten baktığımda B sınıfı İSG uzmanlığı sınavına girebilyorum duyurusunu gördüm. herkesin hakkında hayırlısı olsun.
  11. Hasan Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93047
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Gözünüz aydın. Dilekçeyi vermenizden, işlemin gerçekleşmesine kadar ne kadar bir süre geçti?
  12. isgf-1 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    "Sistemde" (e-devlet) prim gün sayım ancak B yükseltme sınavına girmeme olanak veriyordu. İSG-Katip'te hangi tür sınava gireceğimi beklemeden 16.2.2014' de itiraz dilekçemi Genel Müdürlüğe gönderdim. Bugün itibarıyla A sınıfı yükseltme sınavına girebileceğim İSG-Katip' te belirdi.
  13. MEHMET KOYUNBABA İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93305
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akça Holding, Menderes Tekstil San. ve Tic. A.Ş. Denizli
    aynen bende itiraz dilekçemi geçen hafta yazdım ve gönderdim. bir aksilik olur diye. ayrıca çarşamba günü 22 ocakta da dilekçe yazdım ve gönderdim.
    anlaycağınız 1 hafta içinde çözüldü.
  14. Murat Ilgaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93835
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bizi de 1 hafta bekletirlerse sınava giremeyiz ne güzel
  15. Kemal KILINÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Bende hala düzeltme yok. Prim günü yettiği halde sınava giriş hakkı görünmeyenlerden düzeltme olmayan var mı?
  16. Murat Ilgaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93835
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    benim durumum da düzelmedi kargo dün ellerine ulaştı. bekliyoruz...
  17. ertuğrul bartan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben de belgeleri çarşamba günü gönderdim. kargo takibine göre perşembe teslim edilmiş ama iş sağlığı ve güvenliği genel müd. aradım açan yok bakalım pazartesiyi bekleyeceğiz ama inşallah sıkıntı çıkmaz
  18. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Bizim de gönderimiz teslim edilmiş. Önümüzdeki hafta hayırlısı ile hallolur inşallah.
    Bu arada APS ile gönderdim dilekçeyi. PTT'deki görevli bayan da şaşırdı. Sabahtan beri kaç tane geldi kuruma gönderilen postalar dedi. ( saat 14:00) Aliağa/İzmir
  19. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Bu pazartesi, Isggm gn. Mud.yrd. ismail gerim ile dun gorustum a sinifina girmemizin engellenmesi konusunda magduriyet giderilebilir ama net bisey yok dedi.gozumun onunde 3000 gunu olan b lerin onundeki engel kalkmasi lazim dedi telefonda..ama iki kere sicrama mantikli degil dedi..yani yeni b alip 1800 u olanlara soguk, 3000 i olanlara sicak bakiyorlar. Dilekceler oneriler gonderin dikkate alinir dedi.

Ben 3000 den mağdur olsam da 1800 mağdurlarını da haklı görüyorum
    http://www.isgforum.net/threads/3-aralık-2013-tarihli-isggm-duyurusuna-itiraz-ediyoruz.9832/page-3

Konu ile ilgil iayrıntılı metinler ve örnek dava dilekçesi bu konu başlığında var..
  20. Kemal KILINÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    İşin kötü tarafı ISGKatip^ye sınava girme hakkınız yoktur gibisinden yazı çıktıktan sonra sınava çalışma isteği kayboldu. Artık ne zaman belli olursa ancak o zaman çalışmaya başlayacağız galiba.