1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yürüyen merdivende korkunç ölüm..

Konusu 'Kaza İnceleme ve Araştırmaları' forumundadır ve M.Serkan Balkan tarafından 2 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  1231
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Özel Şirket
  AVM lerde risk analizi yapan arkadaşları ilgilendiren konulardan biri de "yürüyen merdivenler" dir. Her ne kadar tehlikesizde gözükselerde yurt dışında yaşanan bir kaza...

  Kanada’nın Quebec bölgesi geçen Perşembe günü yaşanan görünmez bir kazanın şokunu yaşıyor.
  47 yaşındaki Naima Rharouity, sabah saatlerinde yürüyen merdivene binerken başına geleceklerden habersizdi. Montreal metrosunda yürüyen merdivene binen kadının başörtüsü ve kıyafeti merdivene sıkıştı.
  [​IMG]

  Talihsiz kadın, kıyafetlerinin boğaz bölgesinde sıkışmasıyla boğuldu. Müslüman kadın, sekiz ile beş yaşında iki erkek çocuğun annesiydi.

  CTV televizyonuna göre, Rharouity’nin eşi bir süre önce ölen annesinin cenaze işlemleri için Fas’a gitmişti.

  Görgü tanıkları, yürüyen merdivene sıkışan kadının başörtüsünü çıkarmaya çalışırken gördüklerini söylediler.

  Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/dunya/25719326.asp
 2. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

  • Bölüm Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  66039
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Kaza çok üzücü.Benzer kazalar özellikle yürüyen merdivenin basamak kısımlarındaki boşluklara ve tam bitim veya başlangıçlarla sabit platform arasına sarkan bir şeylerin sıkışması ile meyadana geliyor.. Özellikle el arabası vaya çantanzdan bir şey sarkmaması özemli.. Bir de çocuklarınıza azami dikkat göstermelisiniz. Özellikle çok uzun pardesulerin merdivenlerin düzleştiği esnada iki basamak arasına sıkıştığı daha önceki bir iki kaza raporunda denk gelmiştim..Avm lerde kontrol yapan arkadaşların kesinlikle analizlerinde yer vermeleri gereken bir durum..