1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yıl sonu isg değerlendirme rapor taslağı

Konusu 'Formlar' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 6 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. hseyin_kimya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar raporlarla ilgili tebliğ yayınlandı..şu anda elimde değil...bu raporlar artık istendiğinde gösterilmek üzere iş yerinde muhafaza edilecek..herhangibiryere gönderilmeyecek...iyi çalışmalar...
  2. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Yıllık değerlendirme raporlarımdan biri....

Ekli Dosyalar:

3. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Çok teşekkür ederim...
  4. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Nurdan Hanım, teşekkürler sade ve uygulanabilir.
  5. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Aynı ekte bulunan yıllık çalışma planı yapılmış bir örneği varmı peki elinizde paylaşırsanız seviniriz.
  6. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Basit bir örnek;

Ekli Dosyalar:

7. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Çok teşekkür ederim.Gelen kutunuza bakarmısınız.Bir konuda size danışmam gerekiyor.
  8. M. Kubilay KARACA İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    107470
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Ben bir meslek lisesinin isg uzmanıyım. Temmuz ta başladım 6 aydır çalışıyorum ek 2 yi ocak ayında mı düzenlemem lazım yoksa 1 yılı tamamladıktan sonra mı?
  9. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Ocak ayında hazırlayın 2014 yılına ait olacak.
  10. İsmail Tamer KÖSE İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    120224
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Erkan Bey merhaba,
    Bende yıllık değerlendirme raporunu sizin bu üstteki formata benzer yapıyordum ancak bu sene bakanlığın istemiş olduğu o basit ! sayfayı dolduracağım. Bunun haricinde yaklaşık 20 sayfadan oluşan şirket içi yıllık değerlendirme raporumuz mevcut.

Ancak paylaştığınız raporda kaza istatiskleri ile ilgili kısımdaki formüller hatalıdır. Bu konuda geçmiş aylarda bir araştırma yapmıştım ve inanın internette o kadar çok yanıltıcı formül vardıki anlatamam. Hatta eğitim kurumlarının ders notlarında bile bu rapordaki formülün aynısı mevcuttu.
    Kaza istatistiklerinde ( Kaza sıklık ve Kaza ağırlık oranlarında ) yararlanacağımız formül SGK'nın yıllık istatistiklerindeki (ekin 3.44 kısmında boyalıdır) baz aldığı formüldür . Her iki değer 2 ayrı formül vardır.
    Bilgi amaçlı paylaşıyorum.
    Teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

11. jt57 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KURULLARI HAKKINDA YÖNETMELİK (RESMİ GAZETE TARİHİ/SAYISI:18.01.2013 / 28352 ) İN 8.maddesinin (g) bendi " İş yerinin iş sağlığı ve güvenliği durumuyla ilgili yıllık bir rapor hazırlamak, o yılki çalışmaları değerlendirmek, elde edilen tecrübeye göre ertesi yılın çalışma programında yer alacak hususları değerlendirerek belirlemek ve işverene teklifte bulunmak, "

Arkadaşlar bu madde yüzünden kafam karışık.
    hiç bir yerde isg kurulunun hazırladığı yıllık rapor örneği görmedim.

Kurulun hazırlaması gereken rapordan bahsettiğimde ya yıllık değerlendirme raporu (Resmi Gazete Tarihi: 29.12.2012 Resmi Gazete Sayısı: 28512 SAYILI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK MADDE 9(ç) UYARINCA Çalışma ortamıyla ilgili iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları ve çalışma ortamı gözetim sonuçlarının kaydedildiği yıllık değerlendirme raporu YÖNETMELİĞİN EK-2’deki örneğine uygun olarak hazırlanarak, işverenin onayına sunmak)
    yada yıllık çalışma planını (29.12.2012 tarihli 28512 SAYILI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK MADDE 9(d) UYARINCA Bir sonraki yılda gerçekleştirilecek iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili faaliyetlerin yer aldığı yıllık çalışma planı hazırlayarak işverenin onayına sunmak) anlaşılıyor.

Kurulun hazırlayacağı rapor da yıllık değerlendirme raporu gibi bir şey mi ?

yıllık çalışma planı ve yıllık değ. rap. isg uzm ve işyeri hek. hazırlayarak işveren onayına sunar. hep bunların örnekleri var.
    kurulun değerlendirmesi ile oluşan yıllık rapor örneği ile ilgili bilgisi olanlar cevap verebilir mi?
  12. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    evet..kurulun olduğu yerlerde kurul yıllık çalışma ve eğitim planlarını ve de yıllık değerlendirme raporlarını birlikte hazırlar ve birlikte onaylarlar.