1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yılbaşı belirsizliği

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Deniz K. tarafından 18 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Deniz K. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    az önce 170 den aldığım bilgiye göre 50 den az çalışanı olan tehlikeli yada çok tehlikeli yerler için uzman bulundurma zorunluğu net değilmiş. yılbaşından itibaren kararın uygulanıp uygulanmayacağı belli olacakmış
    isg işlerinin desteklenmesi konusunda herhangi bir prosedür şuan mevcut değilmiş ve 1 ocaktan sonra eğer karar uygulanacaksa belirlenecekmiş
  2. aycan aras İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    olabilir çünkü belirsizlikler devam ediyor .Bu iş temmuza kalır. Başlangıçtada öyleydi sonradan ocak oldu.Temmuza çekilir seçimdelerden sonrada ne nasıl olcağına karar verilir şahsi görüşüm.
  3. Serkan Sönmez İSGforum Üyesi

Erteleme son güne kadar beklenebilir.Sınav sonuçları bile 12 ocakta açıklanacak.
  4. aycan aras İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    onla ilgili kurumlarda iş sendikalarında toplantı var sanırım temmuza kalır gibi çünkü bukadar sıkboğaz ettiklerini anladılar piyasa malum
    hala yeterli uzman yok arıyoruz b sınıfı bulamıyoruz
  5. erhan41 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bence de temmuza ertelenir.
  6. Serkan Sönmez İSGforum Üyesi

İSG;
    Ülkemizde en çok iş kazasının yaşandığı 1-3 çalışanı olan işletmeler olduğunu veriler söylüyor.
    Bu konuda devlet bu işin önemini ilgili taraflara doğru iletemediği için hakettiği desteği bulamadı.
    İşverenler bu hizmetleri formaliteden uzak görmemekteler.
    Bu en küçük işletmedede böyle en iyi diye düşünülen işletmedede,maalesef.
  7. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    bence de ertelenecek. Hükümetteki depremide hesaba katarsak herkezde bir panik havası var...Bir yandan kanunu devreye sokacaksınız bir yandan yeterli teftişi yapacak müfettişiniz yok bir yandan 1 ocak itibariyle mevcut A lar ile B ler tek bir ilin uzmanlığına bile yetmez.. Neyse canım sıkkın zaten..Bu kadar mühendisin ,yeni mezunun,çalışanın,bu işten ekmek yiyenin ve ekmem yeme ümidi olan tüm genç kardeşlerimin emeği boşa gitmesin yeter...
  8. aycan aras İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ertelenecek temmuza beklenti bu yönde ben piyasada mühendislik proje işi yapıyorum hizmet verdiğim sektörler bastırıyor ve hazır olmadıklarını uzman bulamadıklarını buluncada çok istediklerini kazançlarına göre bunu karşılamada güçlük çekeceklerini söylüyorlar ancak uzman açığı kapanırsa fiatların uygun hale geleceğini söylüyorlar doğrusu haklılarda ne diym
  9. Salih Sarıgüzel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Devletten emekli bir İş Müfettişi işin (is tam şaşalı olduğu zamanlarda tabii )olduğu zaman A sınıfı uzaman olarak emekli oluyor. Bir OSGB ile aylım 20.000 TL ye anlaşıyor ve diyor ki 30 sene çalıştım 70 bin TL aldım bir senede 440 bin TL aldım artık umurumda değil ne olursa olsun......İLK ler hep önemlidir :(
  10. erhan41 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar geçen hafta firmamızı denetlemeye gelen müfettişlere erteleme konusunu sordum. Ertelemenin olmayacağını söylediler. 01.2014 de kanun yürürlüğe girecekmiş. tabi ne kadar doğru bilemeyiz bekleyip göreceğiz.
  11. seçkin şeker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    uzman sayısı artsın uzmanları ucuza çalıştıralım zihniyeti boyle birşey sanirim. şu anda uzmana ayda 1000 tl maaş teklif eden osgb erle dolu ortalık. ve buna benzer fiyatlarla çalışan uzmanlarla. sayıyı artırınca bu fiyatın ne kadara düşürülmesi amaçlanıyor merak ediyorum doğrusu. ayda 500 tl uygunmudur acaba işverenlerce ??
  12. eminedamaroglu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34621
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tehlikeli sınıfta 1,2 kişi çalıştıran işyerlerinde isg uzmanı olarak bireysel nasıl çalışabiliriz?
  13. Serdar Günay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kurumsal firmalar(aklı başında amca teyze firması olmayanlar) dışındaki firmalarda çalışmak bu işi adam akıllı yapmak demek diğer türlü olmaz işte olmaz parada....tavsiyem tek fiyat koyalım bu işe tabipler odası gibi zaten yürülüğe girince bu işler bizim teknik nezaretçilikten farklı olmayacak buna eminim.Söz gelimi iyi bir firmada 1000 al fason firmada 3000 den iyidir ne olduğunu yerini yurdunu bilirsin.
  14. Serkan Sü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gemi İnşa A.Ş.
    sigortalı yaparlar katıpte de gorunursun çalısırsın. yılda ıscı bası 60 dakıka