1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Yılda 2 milyon kişi iş kazasında ölüyor

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve bayramali tarafından 1 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. bayramali İSGforum Üyesi

  Birleşmiş Milletler Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) verilerine göre, her yıl dünya genelinde 2 milyon kişi, iş kazaları ve yetersiz çalışma koşulları yüzünden yakalandığı hastalıklar nedeniyle ölüyor.
  BM Enformasyon Merkezi'nden yapılan açıklamada, 160 milyon kişinin yetersiz ve kötü çalışma koşulları nedeniyle hastalandığı, her yıl 270 milyon iş kazası meydana geldiği, bunların bir kısmının ölümle sonuçlandığı bildirildi.
  İş kazaları nedeniyle her yıl küresel hasılanın dörtte biri oranında ekonomik kayıp yaşandığı belirtilen açıklamada, ILO'nun bu büyük soruna çözüm amacıyla dünya genelinde herkes için insan onuruna yakışır iş kampanyası başlattığı kaydedildi.
  Açıklamaya göre, ILO, başta zararlı maddelere maruz kalan çocuk ve hamile çalışanlar olmak üzere milyonlarca işçi için sağlığa uygun çalışma koşulları sağlamanın hayal olduğuna işaret ediyor. ILO, bu nedenle çalışma hayatıyla ilgili yasaların dünya genelinde çok sıkı şekilde uygulanmasını ve takip edilmesini talep ediyor.

  devamını oku..

  ZAMAN-30.04.2012