1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Yılda bir tüp diş macunu kullanıyoruz!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 29 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  [​IMG]

  Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayicileri Derneği’ne ait verilere göre, yıllık kişi başına 1 diş fırçası kullanımının olduğu ülkemizde diş macunu tüketimi de 125 gram seviyesinde. Bu miktar Kuzey Amerika’da 412 gram, Batı Avrupaülkelerinde ise 290 gramı geçiyor. Türkiye’de2010 yılı rakamlarına göre, temizlik ürünleri içinde 10 Euro ile en fazla çamaşır deterjanı için harcama yapılırken, kişisel temizlik ürünlerinde ise rakam 2 Euro’ya kadar düşüyor.

  Drogsan İlaçları Genel Müdürü Dr. Ersan Küçük, şu anda Türkiye'de yılda 75-80 milyon tüp diş macununun tüketildiğini belirterek, "Bu Avrupa standartlarının altında. Bir kişinin normalde yılda 10-12 tüp tüketiyor olması gerekirken bizde bir tüp tüketiliyor. Diş macununu düzenli kullanan tüketici sayısı 6-7 milyon kadar" dedi.

  Küçük, ekonomik gelişmeye paralel olarak kişisel bakımın da daha fazla önemsendiğini belirtirken, "ağız çalkalama suları tüketimine baktığımızda ise henüz toplumumuz bu ürünleri tüketmeye alışkın değil. Dolayısıyla macun tüketiminin hayli gerisinde ama doğru bir ağız-diş bakımı için sabah, akşam yani günde en az iki kez dişlerimizi fırçalarken mutlaka ağız çalkalama sularını da kullanarak bu bakımı bir bütün olarak yapmalıyız. Bu sayede diş ve dişeti problemleri ile karşılaşma olasılığımızı düşürür ve sağlık ağızda başlar deyişinin gereğini yerine getirmiş oluruz" dedi.
  KAYNAK-29.04.2013
 2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Maalesef diş sağlığı konusunda ne kadar zayıf olduğumuzu üzülerek görebiliyoruz.
  Mesleğimiz dediğimiz İşçi Sağlığı konusuna da en basiti gibi görünen bu adımdan başlamak bile devlet milli gelirine bir katkı olacaktır. Toplum olarak bilinçlenmek için ilgililerin konuya eğilimi okullarda ( mümkünse kreşlerde ) başlatılmalı. İşyerlerinde de güzel projeler başlatılabilir bu konuda. Hatta şimdi aklıma birkaç şey geldi bile. :D