1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yılda her bin işçi için 4-12 yeni meslek hastalığı olgusu beklenmeli

Konusu 'Meslek Hastalıkları,Tanı ve Bildirimleri' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 22 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  yılda her bin işçi için 4-12 yeni meslek hastalığı olgusu beklenmeli ama 2010 verilerine göre bu yüzbinde 5

  acaba dışarıda bir muayeneye gittiğimizde kaç hekim ne iş yapıyorsun ? nerede çalışıyorsun diye soruyor ?

  Meslek Hastalıklarının Saptanmasında eksikliklerimiz VAR
  •Meslek Hastalığı Nedenli Ölümlerin Saptanmasında eksiklerimiz VAR

  Ekli Dosyalar:

 2. bim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu
  2012 verilerine göre; 2011 yılında 4-a kapsamında sigortalı çalışanlar arasında 697 kişide meslek hastalığı tespit edilmiş, oranı binde 6, 2012 yılında ise sadece ve sadece 395 kişide meslek hastalığı çıkmış oranı binde 3. meslek hastalıklarını bir yılda yarı yarıya azaltmışız mı desek yoksa bildirimleri yapılmamış mı desek, tespit edilememiş mi desek hangisi doğru olur yoruma açık.
 3. Ali Ünal İSGforum Üyesi

  Geçmişyıllara yönelik olarak yapılan Meslek hastalıkları istatiski verilere güvenmeyin. İş kazalarında dünya 3, ama meslek hastalıkları yonunden en ıyı gruplar aarasındayız. Meslek hastalıkları neden bu kadar dusuk Çünkü, Çalısanların meslek hastalıklarından bihaber. Meslek hastlıgı bıldırımlerının yapılmamasından ve gereken bilincin olusturulmaması nedenıyle dusuk seyretmektedır.