1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yıllık değerlendirme formları ile ilgili duyuru!

Konusu 'Bakanlık Duyuruları' forumundadır ve Selman Doğan tarafından 12 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. Selman Doğan Serbest Kürsü

  • Bölüm Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  28982
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel Uzman-Bilirkişi-Eğitmen
  11.02.2015
  Yıllık Değerlendirme Raporları ile ilgili Hizmet Alan İşyerleri ve OSGB'lerin Dikkatine!


  Yürürlükte olan 29 Aralık 2012 Tarih ve 28512 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği’nin 13 üncü maddesinin birinci fıkrası (d) bendinde;

  “Yıllık çalışma planı, yıllık değerlendirme raporu, çalışma ortamının gözetimi, çalışanların sağlık gözetimi, iş kazası ve meslek hastalığı ile iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin bilgilerin ve çalışma sonuçlarının kayıt altına alınması,” şeklinde belirtilmiş, 18 Aralık 2014 Tarih ve 29209 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikle;

  “İşyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği hizmeti sunmak üzere OSGB’lerce görevlendirilen işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı tarafından saklanması gereken onaylı defter suretleri, yıllık çalışma planı ve yıllık değerlendirme raporu suretleri ile çalışanlara verilen iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine dair kayıtlar OSGB arşivinde tutulur ve istenmesi halinde denetime yetkili memurlara gösterilir.” şeklinde düzenlenmiştir.

  Bu nedenle ortak sağlık ve güvenlik birimleri (OSGB) ve işyeri sağlık ve güvenlik birimleri (İSGB) tarafından hazırlanacak olan “Yıllık Çalışma Planı”, “Yıllık Değerlendirme Raporu” ve “Poliklinik İcmal Cetveli”nin yetkili memurlara ibraz edilmek üzere OSGB ve işyeri arşivinde tutulması yeterli olduğundan ayrıca Genel Müdürlüğümüze gönderilmesi gerekmemektedir.

  İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü

  Yetkilendirme Daire Başkanlığı
 2. Erdoğan FİDAN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  000359
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Sağlık Personeli
  Merhaba,
  Bilgilendirme için teşekkürler.
  Fakat, "Poliklinik İcmal Cetveli" tutulacağı ile ilgili mevzuat var mı? Bilginiz var mı acaba?
 3. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  16875
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  İstanbul Destek OSGB
  POLİKLİNİK İCMAL CETVELİ NEDİR ARKADAŞLAR BİLGİSİ OLAN VARSA PAYLAŞABİLİR Mİ
 4. Erdoğan FİDAN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  000359
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Sağlık Personeli
  quote="Ömer Daşdan, post: 113396, member: 14559"]POLİKLİNİK İCMAL CETVELİ NEDİR ARKADAŞLAR BİLGİSİ OLAN VARSA PAYLAŞABİLİR Mİ[/quote]

  Ömer Bey merhaba,

  Poliklinik İcmal Cetveli; eskiden Sağlık Ocaklarında, sanıyorum şimdi de Aile Hekimlikleri'nde(?) tutulan ve SGK'ya gönderilen bir forum.

  İSG uygulaması olarak, hangi mevzuatta/nerede bu formun tutulacağını bulamadım dolaysıyla normalde ki uygulama bizler açısından nasıl oluyor bilmiyorum. Ama bizim işyeri hekimi, yoğun bir poliklinik yapmadığı için günlük değil de aylık olarak 1 tane dolduruyor ve dosyada saklıyor.

  Formun örneğini aşağıda paylaşıyorum.

  Ekli Dosyalar: