1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yağ fabrikasında iş sağlığı ve güvenliği hususunda yardım

Konusu 'Sektörel Tehlikeler ve Emniyet' forumundadır ve çiğdem arıcı tarafından 7 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. çiğdem arıcı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yağ fabrikasınd işe başladım ve fabrıka yeni açılcak ve sizin bana sunabileceğiniz bütün iş güvenliğiyle ilgili yardımlarınızı bekliyorum ve de ilk işim
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    fabrika üretim ve proses hususunda bilgi ver bize..
  3. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Bakım onarım için iş başvurusu bile alabilirsin. :D
  4. çiğdem arıcı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    orkide Ayçiçek yağ fabrikası. İş güvenliği açısından en tehlikeli alanı hekzan gazının olduğu ekstraksiyon bölümü Ayçiçek bitkisinin yağ kısmı alındıktan sonra geriye kalan küspenin içindki yağ oranını alıyolar hekzan gazıyla...işleyiş mamül geliyor nem oranına bakılıp hazırlık bölümünden geçilio ama dediğim gibi en önemli tehlikesi hekzan gazı
  5. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Öncelikle hayırlı olsun yeni işin.
    Gıda sektörü, birazcık da kimya sektörü ile iç içesin. İşler de yeni başlayacak madem ilk işin bana göre her kademe için prosedürler oluşturmak olsun.
    Üretim müdürü ile üretim bandına, bakım mühendisi ile bakım onarım atölyelerine, hammadde giriş için uygun yerlere her işlem ayağı ile ilgili yazılı prosedürler oluşturun. İlk defa iş başlayacaksa da alışkanlık olmuş olur.
    Acil durum ekipleri ve durumları .
    İşaretlemeler.
    Kısacası kursta gördüğün her dersi aslında kolaylıkla uygulayabileceğin bir ortam.
    Kimyasal Maddelerle ilgili yönetmeliği de iyice okuyup ilgili kısımdaki şartların sağlanıp sağlamadığına da bu aşamada karar verirsen bana göre üretim başladıktan sonra yapacağın değişikliklere göre daha fazla başarılı olursun. Fabrika da işin başında sonuçta. İşin kolay sayılır.
    Allah kolaylıklar versin.
  6. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    hekzan için patlamadan korunma dökümanı hazırlanabilir
  7. çiğdem arıcı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı: