1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Yaşam odası önergemizi reddederken yüzleri dahi kızarmadı ama...

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Anıl Keskin tarafından 18 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

 1. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Soma Holding'e 86 milyon liralık piyango!
  Soma’da 301 maden işçisinin ölümüne neden olan Soma Holding’e devlet üste ödeme yapmaya hazırlanıyor.
  Sitene Ekle
  [​IMG]

  Enerji Bakanlığı’nın taşeronu olarak kömür çıkartırken Soma’da 301 maden işçisinin ölümüne neden olan Soma Holding’e devlet ödül gibi ödeme yapmaya hazırlanıyor. Ak Partimilletvekilllerinin önergesiyle, Soma’da kömür çıkaran taşeronlara 250 milyon prim verilmesi için hükümete yetki verildi.


  CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda AK Parti tarafından verilen bir önergeyle ‘rödovansçı’ ya da ‘hizmet alımıyla’ çalışan dokuz firmaya bir yıllık tutarı yaklaşık 250 milyon lira olan fiyat farkı ödenmesi için Bakanlar Kurulu’na yetki verildiğini söyledi.

  Taraf Gazetesi'nin haberine göre bu yetkinin, Meclis’te görüşmeleri 38 gün süren torba kanun tasarısında firmaların, madenlerle ilgili düzenlemelerden kaynaklanan zararlarının devlet tarafından ödenmesi için kullanılacağını iddia eden Özel, “AKP’lilerin, yaşam odası önergemizi reddederken yüzleri dahi kızarmadı ama işverene bir kalemde 250 milyon lira aktarırken elleri hiç titremiyor” dedi.

  İkinci sırada Soma Holding var

  Rödovansçı ya da hizmet alımıyla çalışan şirketlerin, kanundan kaynaklanan maliyet artışının karşılanması için Bakanlar Kurulu’na verilen yetki büyük tartışmaya sebep oldu. Muhalefet partileri, Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ)’nden doğacak bu maliyet artışına ilişkin bir etki analizi istedi ve dokuz maden şirketine ödenecek rakamın 250 milyon TL olduğu ortaya çıktı. Bu analize göre Soma’nın en büyük rödovansçısı İmbat A.Ş.’nin 91 milyon TL daha fazla para almasına karar verilirken onu 86 milyon TL ile bir ocağında facia yaşanan Soma Kömürleri A.Ş. izledi.

  --------------

  Bu şirket hala çalışıyor... Yorumsuz....
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
 3. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Meclisin kimin adına ve nasıl çalıştığını özellikle 2000 yılından sonra kimler adına kararlar, yasalar çıkardığı, en çok hangi kesim için (emek/sermaye) yasalar geçirdiğine vakıf olmak için "üst kurullarla" ilgili şu iki kitabı okumanızı şiddetle öneririm.

  1-

  Yönetişim Zihniyeti
  Türkiye'de Üst Kurullar ve Siyasal İktidarın Dönüşümü
  Sonay Bayramoğlu
  http://www.iletisim.com.tr/kitap/yonetisim-zihniyeti/7926#.U8jdtPl_uwU

  2-

  Şirket Egemenliği Çağı
  Yasemin Özdek
  http://www.notabeneyayinlari.com/tur_detay.php?id=42


  bu habere yazacak yorum kalmıyor artık çünkü! her defasında meclisten medet ummaktan kanser olacağız ülkecek sonunda!
 4. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Adsız.png

  Haberde resmin üzerine gelince bu yazı çıktı... Keşke tıklayınca olayın gerçek yüzünü öğrenebilsek... Kimler nemalanıyor bu maden ocaklarından... Bu adamın pisliğini örtbas edeceklere neler vaadediyorlar... Keşke resme tıkladığımızda hepsini görebilsek...
 5. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Afyon
  Sertifika Numarası:
  57660
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Bu hafta iki denetlemem oldu, Müfettiş tecrübeli bir maden mühendisiydi ve yaşam odasını sordum. Çökertmeli kömür ocaklarında yaşam odası olmasının mantıklı olmadığını söyledi. Asıl sorunun devletin üretim planlamasına ve iş güvenliğine sürekli müdahil olması gerektiğini söyledi. Devlet ne kadar üretirsen hepsini alırım diyen bir üreticinin de hırsla çok fazla cevher yüzeyi açtığını bununda kömürde yangın riskini artırdığını söyledi. Devlet planlamaya müdahale etse güvenlik tedbirlerine olan yatırımları da denetleyebileceğini söyledi. Geçen hafta denetlememde de başka bir müfettiş arkadaş, ocağa girilmeden denetleme olmadığını kendisinin bizzat girdiğini ama madenlerin sürekli değişken bir yapısı olduğunu bir hafta sonra aynı bölgenin değişebileceğini iletti.

  Bende her iki gruba iş güvenliği uzmanının işverenle bağının kesilmesi, ücretin devletten alınmasıyla bize yaptırım hakkı getirebileceğini söyledim. Onlar da bunun doğruluğunu tasdiklediler.