1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yabancı dizi önerisi(black mirror)

Konusu 'Sinema ve Tiyatro' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 2 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Black_Mirror_15_Million_Merits_TV-901678875-large.jpg

dizi künyesi
    Yapımı
    :
    2012 - İngiltere

Tür
    :
    Dram , Komedi , Korku
    Süre
    :
    45 Dak.
    Yönetmen
    :
    Otto Bathurst, Euros Lyn, Brian Welsh
    Oyuncular
    :
    Toby Kebbell , Hayley Atwell , Rupert Everett , Domhnall Gleeson, Jimi Mistry
    Senaryo
    :
    Charlie Brooker , Konnie Huq , Jesse Armstrong
    imdb :8.4

dizi özeti:black mirror her sezonu 3 er bölüm olmak üzere 2 sezon yayınlanan bir ingiliz mini dizisi.her bölümü birbirinden bağımsız.her bölümü farklı yazar, yönetmen ve oyunculara sahip. Üstelik süreleri bile farklı. Üçlemenin ortak paydası ise hayatımızı kolaylaştırması beklenen teknolojinin, bizi nasıl avucuna aldığı ve sosyal yaşantımızı nasıl da alt üst ettiği...

kişisel analiz:

ingiliz dizi tarihinin başına gelen en güzel şeylerden biri.her gün daha çok gelişen ve yaşamımızı kolaylaştırdığı söylenen teknolojinin, yaşamları kolaylaştırmada aracılık etme halinden çıkıp, yaşamları yönetme ve insanları kendisine esir etme haline doğru evrildiğini sıklıkla gösteren, 2012 emmy ödüllü başarılı mini tv dizisi.
    izledikten sonra hazmetmesi çok da kolay olmayandır. dizi değilde orta metrajlı film desem daha doğru olur.insanoğlunun acizliğini, aptallığını, teknolojinin karşısında nasıl köleleştiğini ve gitgide düşünme yetisinden uzaklaştığını tokat gibi yüze çarpar. hayatım boyunca bu denli gerçek, sert ve ağır mesaj veren herhangi bir yapım daha izlemedim. aynı zamanda rahatsızlık verici . korku ütopyaları muhteşem işlenmiş. 1 sezon 3. bölüm özellikle beni benden aldı, yerden yere vurdu, huzursuzluk, gıcıklıklar verdi:). ama bunlara bakıp "izlemeyelim o zaman" demeyin. bazen bazı gerçeklerin insanın suratına tokat gibi çarpması lazım ki bi titreyip kendimize gelelim. özetle, izleyin, izlettirin.

iyi seyirler....
  2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Tüm bölümlerin birbirinden bağımsız olup, farklı kişiler tarafından yazılıp oynanması, bana diziden çok bir film serisi gibi geldi. Anladığım kadarı ile belgesel tadında bir dizi.
    Konu olarak dikkat çekici, ilginç diyebilirim. Ama genel sistem açısından beni cezbetmedi desem yeridir. Ama yine de önyargılı olmamak bakımından izleyeceğimi bilin. ;)