1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yakın tarihin muhasebesi; devlet menfaat ilişkisi.

Konusu 'Tarih ve İSG' forumundadır ve Hasan Can Özdenli tarafından 29 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Hasan Can Özdenli İtfaiye Er

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Düzce İtfaiye Müdürlüğü'nde İtfaiye Eri
    Hanımın evkurdan samsung s4 almasıyla 10 yaşında şarj tutmayan nokia kullanan bir adam olarak hayatım değişti.

Telefonu el sürmeden göz hareketlerimle kumanda edebiliyorum, wireless var,blutoot, 2 çekirdekli işlemdi 2 gb ram o , bu , şu... ve telefonun içini açtığımda bütün bunları 2 cm2 lik dökme entegre ile yaptığını gördüm, telefonda geriye kalan kocaman bir batarya ve kocaman ekran.

2 cm2 ye bu yetenekleri sığrıran SAMSUNG firmasını ben çocukluğumdan hatırlamıyorum.

Hatıralarımda karakolda dayak yiyen solcular, mafyalık yapan ülkücüler, doğu illerinde toplu protestolar, ilkokullarda bit salgınları, şehitler şehitler şehitler, oyuncak yada ders kitabı alamayan çocukluk arkadaşlarım, aganigi naganigi fındık reklamı,banka hortumları, siyasi kavgalar, aczimendiler, aczimendilerin ülkeyi irana benzeteceğini sanan acizler, Ecevitin hastane camından acz el sallaması, çöplükte grizu patlamasında can veren insanlar, toplanan kitapalr, yakılan kitaplar, islama saldırı, hıristiyanlığa saldırı, siyasetçi ölümleri, sibel can ın kiloları, hülya avşarın kavgaları, milyonluk futbolcu transferi, 2 500 000tl dondurmanın topu 4 top 10 000 000 tl laiklik kavgaları, kemalizm kavgaları, enflasyon canavarı birde van gölü canavarı... çok uzatmayalım.

Biz bunların kavgasını verirken dünya s4- iphone derdindeydi. bana göre metroda sevişebilmek özgürlük değildir. Özgürlük fikrini ve emeğini kaptırmamaktır. Benim 1 aylık emeğim 20 dakikada ürettikleri telefonla hooop kendi ülkelerine transfer ediliyor. Bizi teknolojik açıdan esir eden babalarımıza dedelerimize selam olsun.
  2. Bilal Gezgin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    29683
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KOLİN İnşaat A.Ş
    Başlığın konuyla olan ilgisizliği bir kenara, giriş-gelişme-sonuç kısımlarının birbiriyle ne kadar kopuk ve alakasız olabileceğine dair örnek bir yazı olsa gerek.
  3. Hasan Can Özdenli İtfaiye Er

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Cocuk uyandi bitiremedim yazmak istediklerimi
  4. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Anlamak için iki kez okumak lazım. sonuç kısmına gelince dedelerimizin yapmadığnı biz şimdi yapıyor muyuz? bizim torunlarımız bize teşekkür edecek mi?
  5. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Sanıyorum Kore başarırken Türkiyenin başaramamış oluşu 80 yıldır bu ülkeye sinmiş olan hakim ideolojinin sonucudur. İçe kapalı, korkularının tutsağı, vizyonları olmayan, insanı özgürleştirmeye engel, demokrasi dışı bu arkaik ve militarist ideoloji adeta ülkeyi dondurmuştur.

Bu idelojinin zayıflamasıyla birlikte Türkiye her alanda atak yaptı. Benim fikrim Kore'nin başarılarının daha fazlasının bu ülkede de yapılacağı yönünde. Enseyi karartmayalım. Güzel günler gelecek.
  6. Hasan Can Özdenli İtfaiye Er

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Haklısın Türkiye den iyi bir taşeron olur.
    Eğer biz özgür olursak esir edilmiş milyarlarca insanda özgürlük istiyecek.
    Allah acıdı da Erol Taş rolünden kurtulduk... Senelerce eski osmanlı topraklarına gazoz içirdiler bizim üzerimizden.
    %60 özgür % 40 esir bir ülkedeyiz hala. ha babalarımızda dedelerimizden daha iyi durumumuz.