1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yalnız çalışan takip sistemi

Konusu 'Kapalı Alanlarda Çalışma ve Emniyet' forumundadır ve Sevecen Günel tarafından 18 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bana çok güzel bir ekipmanın tanıtım dokumanı geldi. farklı firmalarda var mı bilemiyorum ama çok güzel.
    diyelim ki biri yalnız ya da uzak bir yerde çalışıyor (özellikle tesis bakımı yapan kişiler çok böyle çalışıyor) adama bir şey oldu ve düştü. adamın düştüğünü fark edip sesli alarm veriyor. adam "ben iyiyim" düğmesine basarsa alarm duruyor, basmazsa merkezde alarm çalışıyor ve çalışanın yeri bildiriliyor, siz de adamı bulup müdahale edebiliyorsunuz.
    sunumu ekleyeyim mi bilemedim, reklam olmasın diye ama isteyen bulsun diye adını vereceğim
    R&D Robotics

kendi mailleri aşağıda,
    Çalışanların yere düşmeleri, uzanmaları, tansiyon kaynaklı ayakta duramama, ortam etkisiyle baygınlık geçirme vb. durumlarda 15 saniyede** alarm üreten bir sistemdir.

Üretilen alarm sorumlu kişilere mail, SMS ve arama yapma şeklinde iletilir.

Hedef kitle:

- Fabrikalarda çalışan tüm personel

- Güvenlik görevlileri

- Maden işçileri

- ...

Son kullanıcı cihazı kemere takılacak şekilde tasarlanmıştır. Yapılan testlerde yere uzanma dışında alarm üretilmemektedir. Eğer çalışan uzanarak çalışması gerekiyorsa cihaz sesli ikazı ürettikten sonra "BEN İYİYİM!" butonuna basarak sistemi 10 dakikalığına devre dışı bırakır.
  2. ozilt İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48144
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sevecan hanım. Bu işler için bizde firmamızda ekipman arayışı içindeyiz. Elinizdeki dökümanı ekleme şansınız varsa sevinirim. İyi çalışmalar.
  3. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    dokumanı ekledim, umarım işinize yarayacaktır :) bana ulaşan kişinin iletişim bilgilerini de özelden iletebilirim

Ekli Dosyalar:

4. ozilt İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48144
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Çok sağolun. İyi çalışmalar.
  5. Fersen İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    12345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tesekkurler
  6. selahattin orhan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    89097
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MTN TELECOM
    Merhaba arkadaşlar;
    sertifikalar ne zaman gönderirler, bir yıl geçti,
  7. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    :) bununla ilgili farklı bir konu başlığı var sanırım selahattin bey, ama sanırım yanlışlıkla oldu