1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yangın dolapları ve seyyar hortumlar

Konusu 'Yangın Emniyeti ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve alperen bilal tarafından 20 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

 1. alperen bilal İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  74129
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  işletme içerisndeki yangın dolaplarındaki hortumlar eskidiği için değiştirilmesine karar verildi . fakat eski dolapların önüne seyyar uzun hortumlar aldık ve musluğa bağladık . illa dolap olması gereklimidir ? yoksa seyyarlarla idare edebilirmiyiz ?
 2. narkissos İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  70602
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  KEYGEN Uluslararası Mühendislik Müşavirlik
  Şimdi Alperen bey yazınızı okuyup 0 araştırmayla ilk aklıma geleni yazıyorum :) yanlış da olabilir sadece fikir yürütmek adına. Seyyar hortumun yangın anında kullanımını yaparken hortumun karışma ve birbirine dolanma durumu olabilir mi ?
 3. alperen bilal İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  74129
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  birbirine dolanma ihtimali zayıf gibi çünkü yine makaralı bir sistem üzerinde sarılı . 151046.jpg resimdeki gibi .
 4. Serkan Aydemir İtfaiye Amiri-Yangın Eğitmeni

  • Bölüm Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Yangın hortumu olduğunu belirtirseniz,amacı dışında kullanılmamasına dikkat ederseniz,debi basıncının standart olmasını sağlarsanız alternatif olarak kullanılabilir.