1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yangın eğitimi halı atelye yangını ( video )

Konusu 'Yangın Emniyeti ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve Hasan Can Özdenli tarafından 13 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. Hasan Can Özdenli Acil Durum Ve Afet Yönetim Uzmanı

  • Bölüm Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  Düzce İtfaiye Müdürlüğü'nde İtfaiye Eri
  Video halı ve iplik, tekstil bulunduran yerlerin ne kadar tehlikeli olduğunun anlaşılması için yeterli.
  Halı daki kimyasal ve naylon müthiş duman çıkarıyor. İçeriğinde kurşun dahil bütün yakıcı, boğucu ve kan zehirleyici gazlar mevcut. Tam yanma gerçekleşemediğinden dumandaki yanmamış fakat sıcak parteküller oksijenle temas etmesiyle dükkanın dışında Flame Over-Alev Dili oluşuyor.

  Olay yerindeki ilk itfaiyeciler dükkanın içine, yangının merkezine değil de alev diline su sıktığı için yangın git gide büyüyor ve binayı sarıyor.

  Birde video su ile köpüklü müdahale arasındaki farkı çok güzel anlatıyor.

 2. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  11423
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Hasan Bey uyarıcı bilgiler için teşekkürler.