1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yangın eğitimi sertifikası geçersizliği

Konusu 'Yangın Emniyeti ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve Tugba Doğan tarafından 15 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar selam
    fab. ruhsat işlemleri için itfaiye raporu almak için başvuru yaptık geldiler gezdiler filan derken yangın eğitimi alınacak dediler.bende 5 kişiye eğitim aldırdık sertifikaları filan var dedim.bana dedikleri ibb yazı gönderdi sadece itfaiyeden alınan eğitimler geçerli dedi.böyle bişey yaşayan varmı.nasıl olurda aldırdığımız eğitimleri kabul etmezler.ne yapayım sizce
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Acil durumlar yönetmeliğinde iş güvenliği profesyonelleride eğitim verebilir ve matbu evrak olarak rapor yapılmasını ve karşılıklı imzalanmasını istemektedir.ayrıca yine diyor ki işveren düzenleme yaparak dışardan da bu hizmeti alabilir diyor..Aslında yangın eğitmenleri yada uzmanları olmalı özel donanımlı kişilerce bu eğitimler verilmelidir.
  3. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tamam da zaten yetkili kurumlardan eğitim aldırdım.ama belediye kendi bünyesinde bir karar alıp alınan yasal eğitimleri hiçe saymak niye.ben o kadar para vermişim eğitim aldırmışım şimdi bir daha eğitim aldıracağım.bu çok anlamsız.devlet kendi bünyesinde birbirini tanımıyo bu ne arkadaş ya
  4. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yangın eğitimi aldırdığınız kişinin yangın eğitimci belgesi var mıydı?
  5. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1. seviye yangın eğitici eğitim belgesi var.
  6. Suat TAZEOĞLU İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    85961
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

İŞYERLERİNDE ACİL DURUMLAR HAKKINDA YÖNETMELİK

Resmi Gazete Tarihi/Sayısı: 18.06.2013/28681
    MADDE 15
    3) Acil durum konularıyla ilgili özel olarak görevlendirilenler, yürütecekleri faaliyetler ile ilgili özel olarak eğitilir. 11 inci maddenin birinci fıkrası uyarınca görevlendirilen çalışanlara, eğitimlerin işyerinde iş güvenliği uzmanı veya işyeri hekimi tarafından verilmesi halinde, bu durum işveren ile eğitim verenlerce imzalanarak belgelendirilir.
    YÖNETMELİĞİN BU MADDESİNE GÖRE İŞYERİ HEKİMİ VE İSG UZMANI BU EĞİTİMİ VERMEYE YETKİLİDİRLER...
  7. Serkan Kala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10956
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ortak Sağlık Güvenlik Birimi/ İş Güvenliği Uzmanı
    Her yere göre değişiyor bence, GEPOSB için ekteki bilgileri istemişlerdi herkese itfaiye eğitim vermişti. Ama yangın ve patlamaya karşı yeterlilik için.

Ekli Dosyalar:

8. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    İBB nin yazısını isteyin,ayrıca ilgili yönetmeliğin maddesini koyarak, sizin verdiğiniz eğitimin geçerli olduğunu kanıtlayın.yada eğitim aldırdığınız kişinin sertifikasını bilimum evraklarını da ekleyin yazıya .
    Ha derse keyfim öyle istiyor, itfaiyenin kalkınması lazım , o zaman yapacak birşey yok
  9. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    :) tabii ki bir kamu kuruluşunda daha rant koşuşturması.
    ben aldırırken çok inceledim yok öyle bir şey. siz bile verebilir görünüyorsunuz.
    SGKdan gelen kimse bunu böyle istemiyor. ama işletme belgesi alabilmek için köprüyü geçene kadar bi kerelik aldıracaksınız eğitim.
  10. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İş müfettişleri İş güvenliği uzmanının verdiği eğitimi ve yaptırdığı tatbikatı yeterli görüyorlar..Bizzat geçirdiğim denetimden deneyimimdir!