1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yangın eğitmenliği ve yangın ekiplerinin eğitimi

Konusu 'Acil Durum Faaliyetleri' forumundadır ve Tuğba Coşkun tarafından 13 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. faruk can İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ilk eğitimleri dışarıdan hizmet alınıp sertifikalandırlır burası tamam DEĞİL
    Yangın vb. eğitimlerde sertifakalndırılır demiyor.(bizler verebiliriz)
    Ancak ilkyardım sertifikalndırılmalı dolayısıyla dışarıdan temin edilmelidir.

İtirazı olan?
  2. Volkan Yolaçan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    1. seviye yangın eğiticisiyim. Kocaeli Üni. Yalova Üni. Karabük Üni. ... gibi 1. seviye yangın eğitici eğitimi kursları ile, İşyerlerinde Acil Durumlar Hk. yönetmelik gereğince yangınla mücadele ekibini eğitebilir, Binaların Yangından Korunması Hk. yönetmelik gereğince işyerlerinde genel yangın eğitimi verebilirsiniz. NFPA standardına uygun olarak en az 45 saatlik eğitim görerek bu belgeye sahip oluyorsunuz.
  3. Çağlar Orhan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    3413
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    açılacak bir kurs bilgisi olan varmıdır?
  4. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Arkadaşlar bende yangın eğiticisi eğitmeniyim ama kimseyi kandırmaya gerek yok. Yönetmeliği inceleyin iş yerindeki uzman ve hekim eğitimi verip işverenin imzalamasıyla sertifika düzenleyebiliyor.
    Dışarıda kurumlara boşuna para vermeyin o paralarla daha kaliteli KKDler alınabilir !!!!
  5. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Organize sanayiye gelen müfettişler verdiğim yangın eğitimini kabul etmediler ve itfaiyeden bu eğitimin alınması gerektiğini söylediler. Başka bir konu ise müfettişlerin istedikleri bi nevi kanun oluyor mesela açık alana yangın dolabı yapılmasını istediler çünkü burada çıkacak bir yangını yangın tüpleri söndüremezmiş. Doğru da söylediler gerçekten söndürmezdi. Doğal olarak bende sordum bu husus hangi yönetmelikte yazıyor mevzuatta yazmasına gerek yok biz lazım olduğunu ön görürsek isteriz sende isteyebilirsin dedi. Çalışanların güvenliği için her türlü önlemi almak maddesinden bu yoruma ulaştı diye düşündüm bende. Neyse mevzu bu
  6. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    İkinci konu için haklılar ona lafım yok diğer durum yönetmelikte yazıyor. Müfettişin bu durumu eksiklik olarak yazmasını sağlayın sonra da iş teftiş kurulu başkanlığına yazdığı rapor ve yönetmeliğin uygun olmadığını belirten bir dilekçe ile şikayette bulunun.
  7. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Oğuzhan hocam adamların söylediklerini tutanağa dökmelerini isteyin mevzuatın hangi maddesine dayanarak bunları söylüyorlarmış. Tabi yazmaya cesaret edebilirlerse :)
  8. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Köprünün altından çok sular aktı ama bundan sonra böyle bir durum olursa aklımda olur.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 4 Kasım 2014 ---
    Hocam senin söylediğini isteseydim mevzuatı tutanak haline getirirdiler.:) Bende işin içinden hiç çıkamazdım.
  9. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Tabi ister istemez orada çekiniyorsun bunları söylemeye çünkü adamların nasıl tepki vereceklerini kestiremiyorsun ama tatlı sert oynamaya çalış senin konuya hakim olduğunu anlasınlar. Yoksa senin elindeki dökümanın ne anlama geldiğini anlamayıp "yok" diye sana fatura keserler tecrübeyle sabittir. Biliyorsun ki büyük çoğunluğu hala ne yaptıklarının farkında olmayan kişiler. Bu yüzden muhakkak sorun bilseniz de bilmeseniz de neye göre bu madde diye kibarca tabiki fazla da kızdırmaya gelmiyorlar. İki ucu sivri değnek :)
  10. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    3 müfettiş gelirdi ikisi yardımcı diğeri üstad dedikleri. Şuan ki gibi çıraklar dolaşmıyordu. Yani demek istediğim istediğin kadar işi bil 2 yıl önce gelen müfettiş 30 yıldır bu işi yapıyordu. İstemsiz susuyorduk :)
  11. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Belki senin yangın ile ilgili tecrübeni yetersiz bulmuşlardır.Ancak zorunluluğu yok. Burada önemli olan senin verdiğin eğitimlerin pratiğinde de ne kadar bildiğindir.
  12. Serkan Aydemir İtfaiye Amiri-Yangın Eğitmeni

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    sonuçta herkes yangın eğitimi verebiliyor iş güvenliği uzmanı,itfaiyeci,yangın malzemeleri satan biri,osgb vb... gibi listeyi çoğaltabiliriz.Ancak ne istediğimizi bilmemiz gerekiyor.Mevzuatı tamamlayıp,müfettiş denetiminden sorunsuz geçip,hazır sertifikalar ile işi geçiştirmek mi yoksa yangın için eğitimleri tamamlayıp aktif ve pasif önlemleri tam anlamıyla almak,yangın risk analizleri doğrultusunda çalışmalar yapmak mı?
  13. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    @Serkan Aydemir beye katılıyorum evrakta her şey mümkün !!! Uzman kendini geliştirmeli ve eğitimlerini öyle verebilmeli. Her şey yangın üçgeni için :D
  14. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İş güvenliği uzmanı sertifikası olmayıp şantiyelerde vs iş güvenliğini uygulanmasına katkıda bulunan, iş güvenliği konusunda oldukça bilgili hatta çoğu uzmandan kendi konusunda daha bilgili olan birine iş güvenliği uzmanı diyebilir misiniz? Kaldı ki beni yangın sınavına sorgusuna almadılar yani alakası yok. Bu işin uzmanından yangın eğitiminin alınmasını daha faydalı olacağına inandılar. Mantık yürütmeye gerek yok.
  15. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Her uzmanı yetersiz görme mantığı çok yanlış. Arkadaşlar !!!!!! :eek:
  16. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Doğru ilaveten kendimizi geliştirmekle yükümlüyüz.
  17. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Siz, sen konusuna genellikle dikkat etmem, alındı isen affola.Bir önceki mesajına cevap bile vermiyorum.
    Asıl amaç doğru yönlendirmektir.Uzatmayalım lütfen daha fazla..
  18. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Alınmadım. Cevap verin diye yazmadım. Asıl amaç sanki şuan dediğiniz gibi değil. Uzatmamakta hemfikiriz.
  19. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Cevap bile vermiyorum o kadar yani :D ortalığa yazıyorum :cool:
  20. merve akdag kardes İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    20677
    Uzmanlık Sınıfı: