1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yangın güvenliği hk

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve muratertem tarafından 15 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

 1. muratertem İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  61198
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Selamlar;
  İşletme için ayrıca

  - Yangın güvenliği iç denetim prosedürü ve kontrol listesi oluşturulması

  - Yangın çıkmasına neden olabilecek “süreç güvenliği incelemesi ve risk değerlendirmesi (PSRM) yapılması hakkında yardımcı olabilecek ve fikri olan var mı?
 2. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  108955
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Bunu sizden yabancı bir şirket mi istedi? Genellikle bu şirketlerin denetiminde istenen detaylı belgelerdir. Eğer dediğim gibi ise şunlar yeterli oalcaktır;
  Yangın güvenliği için iç denetim prosedüründe iç denetimin tanımını, neleri içerdiği, nasıl ve kim tarafından yapıldığı, uygunsuzluk olduğunda nasıl giderildiği, üst amirlere veya yönetime nasıl bildirildiği konusunda bir açıklama yazılabilir.
  Yangın güvenliği için kontrol listeleri;
  1) yangın söndürme cihazları kontrol listesi(yangın söndürme tüpü no, bulunduğu yer, içerdiği kimyasal içerik, kilogramı, önü açık mı, dışı temiz mi, tarihi geçmiş mi, basıncı uygun mu vs. gibi kriterler içerebilir)
  BU LİSTELER AYLIK OLARAK CHECK EDİLSİN İSTENİR. Check eden kimse altına isim soy isim tarih imza atıp bölüm amirine/ustasına/şefine imzalatıp size teslim etmeli. Bir kopya kendinde bulundurmalıdır.
  2)yangın dolabı kontrol listesi (yukarıdaki gibi aynı kriterler içermeli, hidrant sistemi çalışır vaziyette olup olmadığı kontrol edilmeli, ayrıca su deposu su göstergesi kayıtları günlük olarak kayıt altına alınmalıdır)
  3) yangın algılama sistemi kontrolü (algılama sistemindeki arıza, duman yada toz yapıp algılamaların denenmesi, periyodik kontrolü bakım ve temizliği vs)

  ikincisi hakkında bir fikrim yok. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
 3. muratertem İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  61198
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Nilay Hanım;

  Paylaşım ve fikirleriniz için çok teşekkürler...
  Araştırmamda şimdiye kadar aldığım en yerinde yönlendirmeydi.