1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yangın merdiveni çıkışını hem de bina içinden merdivenlerden çıkışı mı krokide belirtilmelidir?

Konusu 'Acil Durum Faaliyetleri' forumundadır ve ranakalfa tarafından 8 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. ranakalfa İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  49447
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba Erkan Bey,size sormak istediğim bazı sorular var,yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

  1. Basit basınçlı kaplar ve yönetmeliği ,El aletleri yönetmeliği ile bakım ve onarım işleriyle ilgili yönetmelik kaldırıldı mı?Gönderdiğiniz liste’de bulamadım.

  Bilgit.com web sitesin’den kaldırılan yönetmelikler kısmında da yoktu.  2. Acil durum planı hazırlarken,kroki çizdiğimizde,3 katlı bir düğün salonu için,hem yangın merdiveni çıkışını hem de bina içinden merdivenlerden çıkışı mı acil durum kaçış olarak ,ikisini birden kroki’de gösterebilir miyiz?  3. 4 basamaktan sonra trabzan konulması ile ilgili,iki katlı bir yerde yukarı çıkarken,merdivenlerin her iki tarafında da duvar var ise ,yine trabzan koyulması zorunlu mu?  4. Maluliyet emekli olma’da %60 olan ve yeni malulen emeklilik şartlarının değişmesi ile ilgili Maluliyet Tespiti işlemleri Yönetmeliği' "’nden sorumlumuyuz?

  Şimdiden teşekkürler,iyi çalışmalar herkese
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman

  el cevap:1
  http://www.isgforum.net/threads/isg...navına-hazırlanma-mevzuat-bilgi-rehberi.9178/

  el cevap:2 mesela bazı oteller yangın acil durum kaçış güzergah ve toplanma alanı olarak yapmış çalışmalarını..Düğün salonunda Acil durum kaçış için yangın merdiveni yapılmalıdır.Sizler bu güzergahı her kat için kroki haline getirmelisiniz.Bina giriş ve çıkışları yığılmaya ve toplu ölüme sebebiyet verir aslında.O yüzden her katta yangın merdiveni aslında acil çıkış içindir..

  el cevap:3 evet.Bununla alakalı risk değerlendirmenide dikkate al.

  el cevap:eek:kumak lazım..sınav bu çıkar mı çıkar.