1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yangın merdiveni güzergahı genişliği vs. itfaiyenin uygunluk raporu vermesi gerekiyor mu?

Konusu 'Yangın Emniyeti ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve uzmanist tarafından 25 Şubat 2016 başlatılmıştır.

 1. uzmanist İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  10670
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhabalar,

  Çalıştığım fabrikada ikinci bir yangın merdiveni yaptırma zorunluluğumuz doğmuştur. Yangın merdiveninin yapılması sürecinde itfaiyenin görüşünü alma zorunluluğumuz bulunmakta mıdır? Bununla ilgili yasal mevzuatta bir ifade bulamadım. Kaçış güzergahları, merdiven genişliği vs. itfaiyenin uygunluk raporu vermesi gerekiyor mu acaba?
 2. Alper Güler İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  42722
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Akyurt Belediyesi
  binalarda yapısal olarak yapılacak her türlü değişiklik ve yeni imalat için tadilat projesi hazırlanıp bağlı olunan belediyeden izin alınır. belediye projeyi ve bittiğinde de yeni imalatı inceler, bir sıkıntı yoksa kesin izni almış olursunuz.
 3. Serkan Aydemir İtfaiye Amiri-Yangın Eğitmeni

  • Bölüm Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Yangın merdiveninin yaparken itfaiyeden görüs almakta zorunda değilsiniz ancak yeni bir denetim yaparlar ise uygun değilse sizin için ikinci bir masraf çıkar ayrıca yaptığınız işlemde (yangın güvenlik açısından) uygunluk raporu vermesi gerekir çünkü yönetmeliğe gore binada yapılan tarafından yeni düzenlemeler yeni bir ruhsat ve rapora ihtiyaç dogurur