1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yangın merdiveni uygunsuzluklar nelerdir?

Konusu 'Denetim Fotoğrafları,Önlem ve Tavsiyeler' forumundadır ve Mehmet Mete tarafından 18 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  [​IMG] [​IMG]
  ilk foto kompresör işveren kendince bi çözüm bulmuş ,ikinci fotoyu çeviremedim yangın merdiveni uygunsuzluklar nedir iki fotoğraftaki
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  1.Kompresör etrafı tehlikeli atık alanına çevirmişler galiba..!
  2.Acil durumlarda yangın kaçış merdiveninin bakarsan hemen yanında kayar merdiven var,onu indirip aşağı inebiliyorlar.zemin kata direk merdiveni indirmemelerinin sebebi sabotaj ve hırsızlık gibi tehlikelere tedbir amaçlı yapılmıştır.yani uygunsızluk göremiyorum.yalnış görmediysem.
 3. Teoman Şeker İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  46018
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Seyyar kompresörlerin çalışma alanından en az 10 metre uzaklıkta çalıştırılması ( eski tüzük)
  Uygun koruyucu içersine alınıp uyarı levhası asılması yerinde olur.
 4. cihat onar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  kompresörün periyodik kontrolleri var mı ? Erkan bey yangın merdiveni için açıklamasını yapmış fakat acil durumda kullanıma uygun olmalı.yangın merdiveninin en alt katına ipli seyyar merdiven koysunlar acil durumlarda aşağı iniş sağlanabilsin. 2 gün sonra acil bi durum olduğunda hesap vericek siz olucaksınız çünkü hırsız sizi ilgilendirmez.
 5. Erkan ERSOY İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Ayrıca merdivenin altına ya da yakınına malzeme yığmışlar. Bu durum uygunsuzluk yaratır merdivenin ineciği ya da açılacağı alan boş olmalı. Ayrıca indirme ya da açılma durumunda aşağıdan birileri geçebilir.