1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yangın söndürme ekipmanı periyodik kontrolü

Konusu 'Yangın Emniyeti ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve cbatuhan tarafından 16 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. cbatuhan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  bu periyodik kontrolleri tedarikçi firmalar yapabilmekte ancak kontrolü yapan kişinin yetki sertifikası vs olması zorunlu mu? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
 2. Hakan Balıkçı İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  44214
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel Teknik Rehber,Danışman ve OSGB
  YSC aylık bakımları yaptıkları sözleşme çerçevesinde tedarikçi firmada yapabilir işletmenin teknik ofisindekilerde yapabilir.Kontrol kartlarında aylık fiziki muayenede nozul ucu ve hortumu,basınç göstergesi,tüpün herhangi bir yerinde darbe ezik,bağlantı yerlerinde hasar çürüme var mı bunlara bakılır.Yıllık periyodik kontrollerde tedarikçinin yaptığı kontroller farklıdır.Bununla ilgili o firmanın yangın söndürme cihazlarına ilişkin Türkak akreditasyonu almış kurumlar tercih edilmeli.4 yılda 1 kez söndürücülerin içindeki kimyasallar tamamen değiştirilir.Genelde eksilen kimyasal kadar ilave edilip 3 kağıda kaçan firma çoktur dikkat edilmesi tavsiye edilir.