1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yangın söndürme tüpü nasıl kullanılır

Konusu 'Yangın Emniyeti ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve Mügen Işık tarafından 13 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Mügen Işık Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yangın Söndürme Tüpü Nasıl Kullanılır.jpg

Faydalı bir görsel :)
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    peki yangın tüpü gözle nasıl kontrol edilir ve arızalı olduğunu nasıl anlarsınız.???...:)
  3. tamerkorkut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Öncelikle mührü ve pimi kontrol edilmesi gerekmektedir. Daha sonra manometre kontrolü yapılır. Hoş manometre ile oynayan çokta fazla tedarikçi vardır. Ne hikmetse ibre yerinden hiç oynamaz :/ :)
  4. Mügen Işık Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Teşekkürler Tamer Bey :)
  5. tamerkorkut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Asıl ben teşekkür ederim Mügen Hanım paylaşımları döktürüyorsunuz yine :)
  6. Mügen Işık Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    aşağıdaki resimlerden anladıklarımız..yorumlarınızı bekliyorum​
    dsc09272y.jpg
    392047_398034166945944_1967714130_n.jpg
  8. Mügen Işık Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İlk resimde tüpün içi boş demek sanırım kırmızıyı gösteriyor.2.resimde de tüpü bağlamışlar herhalde sabitlendiği vida çıkmış bu şekilde acil bir durumda tüpü alamayız bile bence ve birde kullanma talimatı diyor talimat tüpün üzerinde bir yerde değil de bulunduğun duvarın üzerinde olabilirdi bence...
  9. Ayhan71 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    NEKA İNŞAAT
    paylaşımlar için teşekkürler
  10. Serkan Angıl İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48419
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    öncelikle teşekkür güzel bir paylaşım...tüp pantalon kayışıyla bağlanmış.. gerçekten dahiyane bir çözüm :) bir de omuz hizası bana pek doğru gelmiyor.. çünkü uzun boylu birini baz alıp omuz hizasında asarsak, kısa boylu bir ekip görevlisi için tüpü acil durumda alması pek kolay olmayacak.. benim kafamda tüplerin askı aparatının yerden 90 cm olacağına dair bir bilgi var.. bu yönetmelikden bir rakammıydı şu an tam emin değilim.. kesin bir rakam yoksa da, bel hizası asmak daha ortalama ve ergonomik bir asma yüksekliği olacaktır diye düşünüyorum...
  11. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evet Serkan bey bende hep yerden 90 cm olarak hesaplıyorum, yönetmelikten kalmıştır aklınızda ;)

Yangın Yönetmeliğinde der ki : (5) Taşınabilir söndürme cihazlarında söndürücünün duvara bağlantı asma halkası duvardan kolaylıkla alınabilecek
    şekilde yerleştirilir ve 4 kg’dan daha ağır ve 12 kg’dan hafif olan cihazların zeminden olan yüksekliği yaklaşık 90 cm’yi
    aşmayacak şekilde montaj yapılır.
  12. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    bi vida bir somuna verecek paramız yok, kemerleri sıkıyoruz demek istemiş sayın işveren sanırım :eek:
  13. Serkan Angıl İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48419
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    teşekkürler sayenizde 90 cm nin yönetmelikte de geçtiğine emin oldum :) aynen öyle kemerleri sıkan bi işveren profiline güzel bir örnek... :)
  14. Ali Olgun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119511
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Netelsan Elektrik Elektronik AŞ.
    yorumsuz :)