1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Yangın söndürme tatbikatında 5 öğrenci hastanelik oldu

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 26 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Tatbikatta 5 öğrenci hastanelik oldu
  [​IMG]

  26 Mart 2015, Perşembe 16:36
  Yozgat Celal Atik Ortaokul'unda itfaiye erlerinin düzenlediği yangın tatbikatında ateşe verdiği mutfak tüpü iki kez söndürülemedi. İtfaiye erinin yangın söndürme tüpü ile müdahalesinde dumandan etkilenen 5 öğrenci ambulansla hastaneye kaldırıldı.
  haber.jpg
  Yozgat kent merkezindeki Celal Atik Ortaokulu'nun toplantı salonunda öğrenciler doğal afetler, yangın ve ilk yardım konusunda bilgilendirildi, ardından yangın ve doğal afet anında okulun boşaltılması tatbikatı yapıldı. Okul bahçesinde toplanan öğrencilere yangın söndürme teknikleri uygulamalı olarak anlatıldı. İtfaiyeciler tarafından ateşlenen mutfak tüpünün söndürülme tekniğinin öğrencilere gösterildiği sırada alev alıp yanan tüp ilk denemede söndürülemedi. İkinci denemede de başarısız olan itfaiye eri, çareyi yangın söndürme tüpünü kullanmakta buldu. Bu sırada söndürme denemelerinin başarısız olduğunu gören öğrenciler gülmekten kendilerini alamadı. Bu sırada dumandan etkilenen 5 öğrenci, ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

  Öğrenciler, doğal afet ve yangın söndürme konusunda neler yapmaları gerektiğini öğrendiklerini, özellikle panik durumuna dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

  KAYNAK
 2. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  bu işleri, konusunda uzman kişiler yapsın diyeceğim
  lakin
  uzman derken kimi kastettiğime henüz karar veremedim
 3. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  11423
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Kimsenin yorum yazmaması dikkatimi çekti,artık herşeye açığız,herşeyi normal karşılayan hale sokulduk.:(
 4. Emine Günbatar İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  18410
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Çok komik gerçekten yazık çocuklara, tüp yakmak ne alaka başka bir şey kalmamış mı, yok yere zarar vereceklermiş.
 5. Tatbikatta mutfak tüpü kullanılmamasına katılmakla beraber.
  Ben bu haberi inadırcı bulmadım. Mutfak tüpünden çıkan duman açık alandaki öğrencileri nasıl etkiliyor. Olsa olsa rüzgar yönüne toplanan öğrenciler ysc den çıkan tozdan biraz etkilenmiştir. Abartılmış olduğu kanısındayım.
 6. Aman kardeşim uzman deme her uzman denilince iş güvenliği uzmanı geliyor akla.

  Yangın konusunda, elektrik konusunda, bina ve taşıyıcı sistemler konusunda, kimyasallar konusunda , hava konusunda su konusunda toprak konusunda, metal üretimi, maden üretimi, tekstil ürünleri üretimi, bakım konusunda aklıma daha gelmeyen bir çok konuda uzmanmıyız biz.
 7. cozdag İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  90427
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  CLARIANT A.Ş.
  tatbikat bayağı gerçekçi olmuş veatbikalıktan çıkmış dilerim o okulda gerçek bir yangın olaz...