1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yangın tüpü dolum kursu nerede?

Konusu 'Yangın Emniyeti ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve Kaan Gülçiçek tarafından 27 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. Kaan Gülçiçek İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  arkadaşlar kolay gelsin. "Yangın Tüplerinin Doldurulması" ile ilgili eğitimi nerden edinebiliriz? itfaiyenin yada devletin herhangi bir kurumu böyle bir kurs veriyor mu?
 2. eğitim derken neyi kastediyorsunuz..yangın tüpü dolum ve bakımı yapan yerlerin ,dolum ve bakım yeterlilik belgesi olması gerekiyor(bilim sanayi ve teknoloji bakanlığı)
 3. Kaan Gülçiçek İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  yangın ve tüpünün dolumunu yapan yerde çalışan, tüpü dolduran arkadaşların herhangi bir belge alması gerekmiyor mu? bu eğitimi nasıl aldırabiliriz?
 4. Bakınız.ÇALIŞANLARIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNİN
  USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK.
 5. Kaan Gülçiçek İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  :) hocam tamam da....
  bu eğitimi kim veriyor neresi veriyor? eğitim aldırıcam arkadaşlara. yönetmelik mi verecek eğitimi :)
 6. Kaan Gülçiçek İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  soruyu şöyle toparlayayım. şirketimiz bünyesinde TSE ve gerekli kurumlar onaylı yangın tüpü dolumu yapan ayrı bir bölümümüz var. tamamen resmi ve işler vaziyette. fakat yangın söndürme ekipmanlarının dolumunu yapan arkadaşların herhangi bir yerden eğitim alması ve bunu sertifikalandırması gerekmiyor mu? En son TSE denetimi geçirdik ve dolum personelimizin eğitimi için, kullandığımız dolum makinelerini temin ettiğimiz firmadan, 2 saatlik xxx makinesi kullanma eğitimi görmüştür ibareli bir sertifika verdiler. bunu ben TSE denetçilerine gösterdiğimde sorun etmediler. TSE en nihayetinde genel standarda bakıyor sadece. benim sormak istediğim biraz daha ayrıntısı. Herhangi bir kişinin (işyeri değil) Yangın Tüplerinin dolumunu yapabilmesi için devlet onaylı herhangi bir kurs var mı? var ise göndericem. Sorum bundan ibarettir.
 7. Bakmak gerek bimiyorum
 8. Kaan Gülçiçek İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  arkadaşlar sanıyorum böyle bir kurs yok. çünkü olsaydı burdan illaki biri çıkardı diye düşünüyorum.
 9. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Eskişehir
  Sertifika Numarası:
  45030
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
  http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/

  linkten milli eğitim bakanlığına bağlı Mesleki eğitim Merkezlerinin eğitim düzenleyip belge verebildiği tüm sektörlere ulaşabilirsiniz... onun dışında ilgili sektörle ilgili odalarla görüşmek lazım , kimya müh. odası vb....
 10. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Konuyla alakalı değil ama uyarıyım imzanızın kopyalanma riski var !