1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yangın tüpü patlar mı?

Konusu 'Yangın Emniyeti ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve Ali İhsan Dönmez tarafından 15 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    iş güvenliği uzamanları derneginin sitesinde bir yazı gördüm.Yazı aynen şöyle:
    Samsun’da bir gemide yangın söndürme tüpünün patlaması sonucu 2 kişi yaralandı.

Samsun‘da bir gemide yangın söndürme tüpünün patlaması sonucu 2 kişi yaralandı.
    Edinilen bilgiye göre, İlkadım ilçesi Liman Mahallesi Liman Sahası’nda bulunan bir gemide bilinmeyen bir sebeple yangın söndürme tüpü patladı. Patlamada gemide işçi olarak çalışan Ali D.(47) ve Erkin E.(19) yaralandı. Yaralılar, ambulansla hastaneye kaldırıldı.Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. – Samsun

Yangın tüpü patlar mı? patlarsa nasıl patlar?

Kaynak : http://www.haberler.com/gemide-yangin-tupu-patladi-2-yarali-4084769-haberi/
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sevgili Arkadaşım Ali İhsan bey,

Avrupada yapılmış bir deneyi izledim.yangın tüpü patlarmı yada nasıl patlar diye.bunun için bir çok farklı mermi içeren tabancalarla ateş ediliyor yangın tüpüne fakat patlama değil merminin açtığı delikten kimyasalın tazyikli olarak fışkırdığı boşaldığı görülüyor.fakat yüksek ısı sıcaklık yada darebelere bağlı fiziksel etkenler altında şok etkisi yapacak şekilde patladığı görülüyor..bununla alakalı video paylaşmıştım sitede bulabilirsem burada da paylaşacam..

saygılar,
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman